کمپ ترک اعتیاد
کمپ ترک اعتیاد
کمپ ترک اعتیاد آجودانیه مرکزی برای کمک رسانی به فرد بیمار جهت بازگشت دوباره به اجتماع می باشد.
در گذشته مردم معتادان را به چشم دیگر یعنی جنایتکار نگاه می‌کردند ، اما امروزه دیگر برای اکثریت مردم ، بیمار بودن این افراد ثابت شده است.
اما باز هم شاهد این هستیم که برخی، این بیماران را به چشم جنایتکاران نگاه می کنند و با زنجیر و طناب به تخت و انواع شکنجه‌ها که به قول بعضی‌ها، درمان و … است را روی آنها اجرایی می کنند.
امروزه برای ترک اعتیاد فرد مبتلا ، خانواده ها یا خود بیمار به صورت خود معرف به کمپ ترک اعتیاد مراجعه می کند تا درمان شوند ، مرکز ترک اعتیاد با روش های نوین به همراه کادر حرفه ای ترک اعتیاد را برای افراد بیمار آسان کرده است.
مرکز ترک اعتیاد معتادین که اصطلاحا کمپ ترک اعتیاد گفته میشوند به محلی گفته می شود که با مجوز سازمان بهزیستی کشور تاسیس شده است و در آن فرد بیمار به روش اقامتی کوتاه مدت تحت درمان در این مراکز قرار خواهد گرفت.
برنامه های اقامتی کوتاه مدت مراکز کمپ ترک اعتیاد برنامه هایی هستند که بطور معمول کمتر از یک ماه طول می کشد و در شکل غیر حاد و غیر بیمارستانی صورت می پذیرد.
اساس درمان در کمپ ترک اعتیاد بر پایه خود یاری ،برنامه بهبودی و بازپروری مدل اجتماعی قرار داده شده است.
کمپ ترک اعتیاد (به شرط داشتن مجوز) با ایجاد یک محیط پاک ، ایزوله شده و بدون هیچگونه مواد مخدر و با تامین نیاز های حیاتی مانند غذا ، سرپناه و بهداشت و با بهره گیری از مکانیسم گروه شبه خانواده برای رخنه در ساختار شخصیت کاذب فرد بیمار و بازسازی آن بر مبنای اصول و مهارت های سالم زندگی فردی و اجتماعی اجرا میشود.
هدف های تاسیس کمپ ترک اعتیاد عبارتند از :
1- ایجاد یک محیط منظم به منظور ایجاد فرصت مناسب برای انجام و تکمیل برنامه ها و کارهای روزانه خود که این امر باعث ایجاد احساس رضایت ،خوشحالی ، توانمندی و عزت نفس و … می شود.
2- فراهم کردن محیطی امن برای سم زدایی به روش سم زدایی بدون استفاده از دارو های مخرب شیمیایی.
3- آموزش تغییر دیدگاه در مسائل اخلاقی و رفتاری فرد بیمار.
4- فراهم نمودن محلی بدون مواد و وسوسه.
5-ایجاد شرایطی مناسب برای کسب و فراگیری نحوه زندگی بدون مواد مخدر.
6- یادگیری بیان احساسات.
بسیاری از معتادان درک و شناخت مناسبی از ترک اعتیاد نداشته و متصور می باشند که رهایی از اعتیاد تنها به معنی قطع مصرف مواد مخدر و یا اجتناب از رفتارهای معتادگونه ما می باشد. با در نظر داشتن این که اعتیاد یک بیماری مزمن و درمان ناپذیر است که جسم، ذهن و روح فرد معتاد را تحت تاثیر خود قرار می دهد؛ بهبودی و رهایی از اعتیاد نیز می بایست همه جنبه های زندگی وی را در برگیرد. بنا بر اصول های استوار ، پیشنهاداتی داده می شود تا با آگاهی کامل از این اطلاعات، کسانی که تصمیم به ترک اعتیاد دارند با اراده و توانایی بیشتری اقدام به برداشتن این قدم مهم در زندگی کنند. بسیاری از معتادان زمانی که سرانجام تسلیم شده و تصمیم به ترک اعتیاد می گیریند، تصور میکنند تنها کاری که لازم است انجام دهند قطع مصرف مواد مخدر است. اغلب ما به این نکته آگاه نیستیم که اعتیاد، یک بیماری چند بعدی است که به شدت بر ذهن و بدن ما تاثیر بسزایی گذاشته است و به همین دلیل ممکن است فقط به سم زدایی و پاک سازی بدنمان از سموم مواد مخدر فکر کنیم. متاسفانه با فراگیر شدن بیماری اعتیاد در جامعه شاهد مکان هایی هستیم که با ادعای های واهی “معالجه و درمان سریع اعتیاد” مبالغ زیادی را از بیماران دریافت می کنند و برای خود درآمدزایی های بالایی می کنند.در همین راستا کمپ ترک اعتیاد آجودانیه با ایجاد فضاهای مناسب استاندارد با هدف آسایش بیماران نسبت به پذیرش و بازتوانی مصرف کنندگان مواد مخدر اقدام می نماید.
برای مشاهده امکانات کمپ آجودانیه کلیک کنید.
کمپ ترک اعتیاد و کمک رسانی
اعتیاد در ابعاد جسمی و روحی به معتاد آسیب های زیاد می رساند و برای ترک اعتیاد نیاز به تحولات عظیم در ذهن و فکر معتادین است که مددجویان در کمپ ترک اعتیاد با اطلاع رسانی و دادن آموزش و بینش در خصوص آسیب هایی که اعتیاد به بار می آورد، می تواند جهت گیری برای ترک اعتیاد ایجاد نماید و موجب شود که فرد با عزمی قوی در خصوص ترک اعتیاد اقدام نماید. ترک انواع مواد مخدر با خارج نمودن سم در یک دوره انجام می گیرد. کمپ های ترک اعتیاد در مناطق مختلف تهران و نیز شهرستان ها فعالیت می کنند که اغلب از روش های درمانی یکسانی استفاده می کنند و امکانات خوب رفاهی را برای بیماران فراهم می آورند تا در آرامش محیطی به ترک اعتیاد اقدام نمایند.
برای مشاهده خدمات کمپ آجودانیه کلیک کنید.
کمپ ترک اعتیاد و داروهای مورد مصرف
در کمپ ترک اعتیاد از داروهای گیاهی و شیمیایی استفاده می شود. ترک بیشتر مواد اعتیاد آور با سختی و درد همراه می باشد ، از این رو مصرف داروهای گیاهی و شیمیایی می تواند پروسه ترک را ساده تر نماید تا با راحتی بیشتری همراه باشد. ترک اعتیاد بسته به نوع ماده اعتیاد آور با عوارض هایی همچون استفراغ ، دل پیچه ، بی اشتهایی ، درد مفاصل ، بی خوابی همراه می باشد. در این صورت نیاز به داروهای گیاهی و شیمیایی نقش بسزایی را ایفا می کنند.
داروهای گیاهی در کمپ ترک اعتیاد
داروهای گیاهی را می توان نعناع ، زنجبیل ، ریشه مارشمالو ، چای ، اسپیری کوهی ، گل مینا ، اسطوخودوس، زردچوبه اشاره کرد که از جمله گیاهان دارویی می باشند. برای التیام بخشیدن درد و حالت روحی فرد بیمار در زمان ترک اعتیاد بسیار مفید قرار می گیرد. همچنین مصرف داروهای آرام بخش و مسکن ها نیز می تواند به وضعیت روحی و احساسی فرد بیمار بسیار کمک نماید. بسته به نوع ماده اعتیاد آوری که فرد بیمار به آن اعتیاد داشته از دارو و روشهای درمانی متفاوتی بهره می گیرد.
برای مشاوره با کارشناسان مرکز ترک اعتیاد آجودانیه همین امروز تماس بگیرید.


پاسداران، خیابان دولت، قبل از چهارراه دیباجی،جنب نمایندگی محسنیان، پلاک 139
02122565906
02122564464
1953 403 0912
©2018 Ajoudaniye Center, All Right Reserved