مرکز ترک اعتیاد
مرکز ترک اعتیاد
مرکز ترک اعتیاد آجودانیه این مرکز از ویژگی‌ها و امکانات ویژه‌ای شامل روش‌های نوین درمانی، آموزش‌ها، مشاوره‌های تخصصی و هتلینگ بصورت لاکچری برخوردار است. داشتن وعده غذایی مخصوص برای هر فرد با لیست تغذیه شخصی و حضور پزشک عمومی در این کمپ از دیگر نکات جالب این مکان است.
در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه افراد معتاد توسط یک گروه متخصص سرویس دهی می‌شوند. این مرکز درمانی تمرکز ویژه ای بر روی مشاوره دارد به عنوان مثال هر روز صبح آموزش های تخصصی روان شناختی زیر نظر اساتید مجرب برای بیماران برگزار می شود.
این مرکز درمانی شامل پرسنل و متخصصان مجربی است که نه تنها برای درمان اعتیاد بلکه برای درمان اختلالات ناشی از آن از جمله اختلالات روحی روانی و جنسی تلاش می کنند.
مرکز ترک اعتیاد آجودانیه به همراه امکانات رفاهی بسیار خوب و مفید برای مددجویان تاسیس شده و همچنین بهرمندی از کارگاه ها و جلسات مشاوره تخصصی را به آن ها ارائه می کند که خود یک مزیت نسبت به مراکز دیگر به حساب می آید.
امکانات بسیار جالب و مدرنی درمرکز ترک اعتیاد آجودانیه وجود دارد از سالن ورزشی که دستگاه های آن در بهترین باشگاه های ورزشی شهر پیدا نمی شود تا استخر و سالن بیلیارد و در یک گوشه دیگر هم سالن میز پینگ پنگ وجود دارد که در این سالن ها مددجویان به بازی مشغول می شوند.
در این مرکز خدمات ارزنده ای شامل درمان انواع بیماری های اعتیاد، درمان اثربخش با طرح اقامت رهجو در محیطی آرام و مفرح، درمان اعتیاد به شیشه و انواع مواد مخدر و محرک، برنامه های فرهنگی فردی و گروهی به همراه آموزش صحیح رهجو و خانواده
مرکز ترک اعتیاد آجودانیه از ویژگی‌ها و امکانات ویژه‌ای شامل روش‌های نوین درمانی، آموزش‌ها، مشاوره‌های تخصصی و هتلینگ بصورت لاکچری برخوردار است. داشتن وعده غذایی مخصوص برای هر فرد با لیست تغذیه شخصی و حضور پزشک عمومی در این کمپ از دیگر نکات جالب این مکان است.
در مرکز ترک اعتیاد اجودانیه افراد معتاد توسط یک گروه متخصص سرویس دهی می‌شوند. مرکز ترک اعتیاد آجودانیه درمانی تمرکز ویژه ای بر روی مشاوره دارد به عنوان مثال هر روز صبح آموزش های تخصصی روان شناختی زیر نظر اساتید مجرب برای بیماران برگزار می شود.
این مرکز درمانی شامل پرسنل و متخصصان مجربی است که نه تنها برای درمان اعتیاد بلکه برای درمان اختلالات ناشی از آن از جمله اختلالات روحی روانی و جنسی تلاش می کنند.
مرکز ترک اعتیاد اجودانیه به همراه امکانات رفاهی بسیار خوب و مفید برای مددجویان تاسیس شده و همچنین بهرمندی از کارگاه ها و جلسات مشاوره تخصصی را به آن ها ارائه می کند که خود یک مزیت نسبت به مراکز دیگر به حساب می آید.
امکانات بسیار جالب و مدرنی در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه وجود دارد از سالن ورزشی که دستگاه های آن در بهترین باشگاه های ورزشی شهر پیدا نمی شود تا استخر و سالن بیلیارد و در یک گوشه دیگر هم سالن میز پینگ پنگ وجود دارد که در این سالن ها مددجویان به بازی مشغول می شوند.
در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه خدمات ارزنده ای شامل درمان انواع بیماری ها اعتیاد، درمان اثربخش با طرح اقامت رهجو در محیطی آرام و مفرح، درمان اعتیاد به شیشه و انواع مواد مخدر و محرک، برنامه های فرهنگی فردی و گروهی به همراه آموزش صحیح رهجو و خانواده اموزش مهارتهای کنترل خشم اموزش مهارتهای زندگی همچنین استفاده از متد روز اروپا همچون نوروفیدبک طب سنتی ایروماتراپی ماتریکس و…..
صدای اعتیادم
مدام در گوشم زمزمه میــــکند
مـــــرا به انــــجام سفارشات منـــیت و غــــرور تــشویق و هـــدایت میــــــــکند
اعــــتیادم طــبیعی ترین کارش را میـــــــکند
چون بـــــرای بقایش نیاز به حـــــمــــاقـــت و حــــمــــایــــت من دارد
ولـــــی به لطف خــــداونـــــد و همــــدردانم صـــدایـــش را نشـــــنیده میــــگیرم و به خــــداونـــــد و همــــــدردانم تکـــیه میــــکنم…?
مرکز ترک اعتیاد آجودانیه همچنین از سال 1392 تا به امروز با گسترش خدمات و امکانات خود و به شکل
کنونی خویش بی شبهه به عنوان یکی از مجهزترین و موفق ترین مراکز روانپزشکی و
ترک اعتیاد کشور به صورت مرکزنیمه اقامتی مشغول به کار می باشد. این مرکز نه تنها در
تهران شناخته شده است بلکه به دلیل کیفیت بالای خدمات و درصد بالای موفقیت در دنیا میباشد
آموزش قدم به قدم درمان شیشه به روش ماتریکس
مرکز بستری ترک اعتیاداجودانیه افتخار دارد در راستای کمک به مدد جویان ترک اعتیاد از هیچ کوششی دریغ ننماید (تولدی دوباره در راه است) فاصله رهایی از دام اعتیاد به اندازه یک تماس
خدمات مشاوره روان شناسی ویژه بیمار
ایجادانگیزه
آشنایی با مراحل تغییر
راه کارهای مقابله با وسوسه
افزایش اعتماد بنفس
آموزش کنترل خشم
آموزش مهارتهای حل مسئله
مهارت نه گفتن
مهارت تصمیم گیری
کلینیک ترک اعتیاد مرکز ترک اعتیاد آجودانیه
درمان های بلند مدت :
در این روش فرد بیمار به مدت طولانی تحت درمان دارویی قرار می گیرد ، در چند روز اول بدن فرد سم زدایی می شود و به مرور باعث کاهش وسوسه شده و کم کم از بین میرود و فرد با مصرف دارو به زندگی طبیعی خود بر می گردد ، در این روش درمان بلند مدت تنظیم دوز مناسب دارو توسط پزشک انجام می گیرد و کسانی که ندانسته و بدون نظارت پزشک این دارو ها را استفاده می کنند درمان موفقی ندارند.
– درمان اعتیاد بدون هیچ گونه داروهای مکمل و جایگزین
– درمان های سم زدایی سریع و تدریجی
– درمان و ترک اعتیاد به مواد محرک ، روان گردان و غیره
– درمان پیشگیری از عود و توانبخشی اعتیاد
– ریشه یابی و زمینه یابی دلایل بروز اعتیاد برای هر بیمار به صورت انفرادی
– درمان سرپایی و بستری بیماران سوء مصرف مواد
– درمان کوتاه مدت و بلند مدت بیماران سوء مصرف مواد
– درمان کامل وابستگی به مواد مخدر و محرک بدون استفاده از مواد مخدر جایگزین
– کنترل و درمان علائم قطع مصرف مواد اعتیاد آور
– کنترل و درمان علائم روانی و جسمانی ثانویه به مصرف مواد
– ارائه خدمات روانشناسی و روانپزشکی به صورت همه روزه به بیماران اعتیاد
– حمایت و پیگیری بیماران بعد از دوره بستری با هدف پیشگیری از عود و توانبخشی
– برگزاری انواع جلسات روان درمانی انفرادی و گروهی از جمله ماتریکس و دوازده قدم
خدمات مشاوره روان شناسی ویژه بیمار
ایجادانگیزه
آشنایی با مراحل تغییر
راه کارهای مقابله با وسوسه
افزایش اعتماد بنفس
آموزش کنترل خشم
آموزش مهارتهای حل مسئله
مهارت نه گفتن
مهارت تصمیم گیری
درمان غیر دارویی :
روش درمان روان درمانی که احتیاج به هیچ گونه دارویی ندارد و توسط مشاوران و روان پزشکان صورت میگیرد این روش درمان غیر دارویی میباشد .
انواع روان درمانی ها جهت ایجاد شوق و انگیزه برای درمان و دادن امتیاز و پاداش جهت ارائه درمان صحیح و آموزش های مهارتهای زندگی و حل مشکل جهت سازگاری با محیط جامعه ، درمانهای شناختی و رفتاری و گروه درمانی انجام میگیرد .
در گروه درمانی فرد با کسانی آشنا میشود که مثل خود دچار بیماری شده و تلاش برای بهبود خود میکنند که تحت نظر رهبر گروه تجربه خود را در اختیار دیگران قرار میدهند .
روش درمانی دیگر که درمان اعتیاد به شیشه و محرک ها است و به بیمار کمک میکند این نوع مواد را ترک کند ماتریکس نام دارد .
همچنین برای ترک الکل و سیگار روان درمانی های مخصوص در کنار ویزیت و درمان دارویی توسط تیم درمانی متخصص روانپزشکی و روانشناسی بالینی در کلینیک انجام میشود .
ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های خانواده ، زناشویی ، جنسی ، کودک و نوجوان ، تحصیل ، اشتغال و …
کاردرمانی و انواع روش های توانبخشی :
1. سرگرمی های هنری : نقاشی ، خطاطی ، فرش بافی و …
2. سرگرمی های ورزشی : پینگ پنگ ، فوتبال دستی ، شطرنج و …
3. گروه درمانی و خانواده درمانی
4. کلاس های شناخت درمانی CBT
5. ماتریکس
انواع تست های روانشناسی :
6. TAT
7. MMPI
8. رضایت زناشویی ENRICH
9. سنجش خلاقیت GREE
10. عزت نفس کوپر اسمیت
11. آزمون S. G. L (90) – R
12. مقیاس خود پنداره راجرز
13. سازگاری ازدواج
14. خصوصیات اخلاقی وودورث
15. افسردگی بک
16. اضطراب زانک
17. جملات ناتمام راتر
مرکز ترک اعتیاد آجودانیه تنها مرکز که دارای اطاق های تک جهت افراد خاص برای ترک انواع مواد مخدر ومحرک و همچنین کلاس مشاوره و مهارت های زندگی به صورت خصوصی می باشد
پاسداران، خیابان دولت، قبل از چهارراه دیباجی،جنب نمایندگی محسنیان، پلاک 139
02122565906
02122564464
1953 403 0912
©2018 Ajoudaniye Center, All Right Reserved