کار هایی که در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه انجام می شود
کار هایی که در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه انجام می شود
کار هایی که در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه انجام می شود:
خدمات روانشناسی و مشاور فردی بیمار :
در مرکز ترک اعتیاد جلسه های روانشناسی و مشاور فردی به مراجعین و بیمار کمک انجام می شود تا با شناخت هر چه بهتر از خود و شرایط خود بیمار به روند بهبود کمک بیشتری صورت گیرد .
مراجعین محترم مرکز ترک اعتیاد می توانند آنچه را که برای بهبود رو به رشد زندگی ، روابط خود نیاز پیدا می کنند را آموزش ببینند و از فوت و فن های مهارت های زندگی بهره مند شوند .
در این نوع جلسه ها سعی بر ارائه احساس آرامش ، مفید بودن و برقراری یک ارتباط موثر بر پایه ثبات و آینده دار ، قوی و کارآمد جهت ایجاد سطح انگیزشی هر چه بالاتر در مراجعین می باشد .
خدمات روانشناسی مرکز ترک اعتیاد :
خدمات در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه در خصوص روانشناسی و مشاوره بر اساس و پایه اختلال های روحی روانی و نوع اعتیاد مراجعین صورت می گیرد .
بیماران با مراجعه در هر هفته علائم خاص و مشکلات خود را بازگو کرده و راه و روش لازم برای بهبود روند هرچه سریعتر درمان را دریافت می کنند و آموزش های ضروری را برای داشتن توان بیشتر و انگیزه بالاتر از روان شناس متخصص خود دریافت می کنند. همچنین در مراجعه بیمار اعضای خانواده هم بهره مندی های لازم را جهت نوع رفتار با بیمار را دریافت می کنند .
روان شناسی و مشاوره خانواده مرکز ترک اعتیاد :
به دلیل نیاز اعضای خانواده فرد بیمار به حمایت ، جلساتی برای اعضای خانواده در مرکز ترک اعتیاد به آن پرداخته می شود که به روند بهبود در زندگی ، نحوه برخورد ، مدیریت رفتار ، کمک به بهبود بیمار و در نهایت بهبود کامل و عاری از آلودگی فرد بیمار به مواد مخدر را شامل شود .
آسیب های روحی که از سمت خانواده در زمان مصرف مواد فرد بیمار از آن برخوردار می شوند که باعث احساس ناتوانی و افسردگی و گوشه گیری بیمار می شود .
روان شناسی و مشاوره گروهی مرکز ترک اعتیاد :
در مرکز ترک اعتیاد مراجعین بیمار می بایست از قبل درمان ، حین درمان و پس از درمان باشند در جلسه هایی که به صورت گروهی برای درمان در این مرکز انجام میگیرد حضور یابند. و از حمایت و همدردی هم نوعان خود بهره مند شوند .
حضور مراجعین در مرکز ترک اعتیاد و هم صحبت شدن و داشتن وجه اشتراک از نظرهای گوناگون مانند شرایط مصرف، نوع مصرف، مشکلات مصرف کنندگان از لحاظ تاثیری که بر روی روحیه و جسمانی ، موقعیت اجتماعی و خانوادگی می گذارد می توان اشاره کرد تا به روند رو به رشد ترک کمک کند
جلسات ماتریکس (Matrix) مرکز ترک اعتیاد :
در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه درمان روان شناختی وابستگی به مواد محرک از الگوی ماتریکس استفاده می شود . روش درمانی ماتریکس معروفترین و شناخته شده ترین روش درمان اعتیاد به شیشه در سراسردنیاست .
در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه اجرای ماتریکس که به صورت هفته ای دو الی سه بار با حضور درمانگر و بیمار انجام می شود ، یک برنامه زمانبندی شده سه ماهه می باشد که تمام جلسات دارای یک برنامه تدوین شده مشخص است . در تعدادی از جلسات حضور حداقل یکی از اعضای خانواده بیمار ضرورت دارد . مدت زمان هر جلسه در یک روز حدود ۴۵ دقیقه بوده که در طول جلسه مباحث مخصوص آن جلسه ، تکالیف جلسه قبل ، آموزشهایی برای هفته آینده، بر رسی وضعیت رفتاری در طول هفته و غیره را شامل می شود . در روش درمانی ماتریکس در آجودانیه بر مداخلات زیر تکیه می شود :
-آشنایی بیمار و خانواده اش در باره اعتیاد ، مواد محرک و چگونگی درمان
– شناسایی موقعیتهای مشکل آفرین هر بیمار
– مهارت های پیشگیری از ایجاد وسوسه ، ولع مصرف و کنترل آنها
– مهارت های مدیریت موارد احتمالی لغزش و روشهای پاک ماندن
– افزایش توان در برخورد با استرس و ناملایمات
– مهارت های زندگی سالم و بدون مواد نظیر برنامه ریزی ، ارتباط با دیگران ، تفریحات سالم و غیره
– افزایش بصیرت فرد نسبت به رفتارهایش و اصلاح مشکلات روانی و رفتاری
– مدیریت درمان اختلالات جسمی حاصل از اعتیاد
البته در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه الگوی ماتریکس علاوه بر دنبال کردن یک برنامه مدون که تمام موارد فوق و بسیاری اهداف درمانی دیگر را شامل می شود ، هدف های زیر نیز در هر جلسه در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه دنبال می گردد :
– افزایش ماندگاری بیماران در درمان
– دور ماندن از مواد
– کاهش وسوسه و میل مصرف
پاک ماندن در دنیای بیرون :
احساس وابسته بودن به مصرف دارویی خاص که اگر فرد به موقع مصرف نکند باعث به وجود آوردن عوارض شدید جسمی و روانی می شود و نیاز به پاک شدن را در دنیای بیرون زیاد می کند .در مرکز ترک اعتیاد به کمک روشهای علمی دارویی و روان درمانی با کمترین عوارض به نتیجه های مثبت خواهیم رسید
خدمات پس از درمان مرکز ترک اعتیاد :
در درمان اعتیاد مهمترین فاکتور در مرکز ترک اعتیاد پاک ماندن است نه پاک شدن مقطعی چون به روش های گوناگون می توان پاک شد اما پاک ماندن و مهارت کنترل و مدیریت وسوسه بسیار مهم می باشد . برای درمان بهتر قبل و بعد سم زدایی، بیمار می تواند در کلاسهایی که در مرکز ترک اعتیاد به صورت گروه درمانی و خانواده درمانی حضور یابد و از حمایت و همراهی متخصصین بهره مند شود .
ویژگی های مرکز ترک اعتیاد آجودانیه:
کادر درمانی متخصص
حضور متخصص روانشناسی ترک اعتیاد
تجهیزات پزشکی پیشرفته
تجربه کافی در زمینه ترک اعتیاد
استفاده از جدیدترین متد ترک و درمان اعتیاد به مواد مخدر و مواد محرک
امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش درباره راههای ترک اعتیاد تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.
برای مشاوره رایگان در خصوص ترک ا
عتیاد با مرکز ترک اعتیاد آجودانیه تماس بیگیرید

پاسداران، خیابان دولت، قبل از چهارراه دیباجی،جنب نمایندگی محسنیان، پلاک 139
02122565906
02122564464
1953 403 0912
©2018 Ajoudaniye Center, All Right Reserved