خدمات آموزشی
کمپ ترک اعتیاد آجودانیه با گرد آوری تیمی مجرب شامل مشاوران و روانشناسان همچنین برگزاری کلاس های ماتریکس برای ترک شیشه ، برگزاری کلاس ها و مشاوره های فردی و گروهی ، برگزاری کلاس ها برای خانواده های مددجویان ، آموزش مهارت های فردی و گروهی و بسیاری دیگر برای پیوند دادن مددجویان به خانواده و بازگشتشان به جامعه به عنوان یک فرد مسئولیت پذیر و موفق اقدام نماید .
آموزش گروهی
مهارت‌های زندگی
این مهارت‌ها به آدمی می‌آموزد که چگونه دربرابر دشواری‌های زندگی تاب‌آوری بیشتری داشته باشد و بتواند هوشمندانه و بالغانه رفتار کند و از همین رو شاید یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد، همین آموزش‌ها باشد که هرچه در سنین کمتر به آن‌ها پرداخته شود، تاثیر بیشتری خواهد داشت.
در خانواده‌های بدکارکرد که دستکم یکی از اعضای خانواده درگیر اعتیاد است و والدین از مهارت‌های کافی برخوردار نیستند، کودکان و نوجوانان نیز هدف رفتارهای پرخطر می‌شوند؛ زیرا آنان فاقد مهارت کافی برای مواجهه با مسائل هستند.
افرادی که از لحاظ اجتماعی دچار آسیب هستند از جمله معتادان به موادمخدر، عموماً دارای مهارت های سطح پایینی برای مقابله با مسائل زندگی و چالش های موجود اجتماعی هستند. این افراد به دلیل عدم دانش و مهارت لازم و همچنین کثرت مسائل و دشواری های زندگی، نتوانسته اند در موقعیت های مختلف و دشوار زندگی تصمیمات مناسب و مؤثر اتخاذ و یا راهکار سازشی مطلوبی را انتخاب کنند. به همین دلیل به عنوان یکی از عوامل اساسی پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی، آگاه سازی و آموزش مهارت های زندگی کمک می کند که در جهت پیشگیری و سلامت اولیه و بازتوانی بیماران گامی مهم برداشته شود. در مجموع می توان گفت که آموزش مهارت های زندگی در دوره های مختلف زندگی می تواند راهکار مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد باشد.
پاسداران، خیابان دولت، قبل از چهارراه دیباجی،جنب نمایندگی محسنیان، پلاک 139
02122565906
02122564464
1953 403 0912
©2018 Ajoudaniye Center, All Right Reserved