خدمات کمپ ترک اعتیاد آجودانیه

مدت دوره های درمانی در کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه 21 روز است که در طی این مدت یک تیم درمانی مجرب شامل پزشک ، روانپزشک،روانشناس،روانکاو و مددیار همراه بیماران محترم می باشند.
تعداد دوره های موردنیاز هر بیمار باتوجه به نوع ،میزان و مدت زمان مصرف متغییراست.
در مرحله اول برای بیمار یک جلسه مشاوره انفرادی برگزار میشود تا نوع مواد و میزان و مدت زمان مصرف مشخص گردد و بیمار از نظر روانی آماده پذیرش و شروع این تغییر بزرگ شود .

خدمات ترک و درمان اعتیاد

در مرحله دوم از خدمات کمپ ترک اعتیاد آجودانیه پزشک مرکز ترک اعتیاد با انجام معاینات جسمی و اطلاعات بدست آمده از مرحله قبل دارو های مورد نیاز برای شروع درمان و سم زدایی را تجویز میکند.
در مرحله سوم بیمار وارد اتاق های سم زدایی و یا اتاق های فیزیک میشود که در این مرحله بیمار به طور مرتب تحت کنترل است و مصرف داروها توسط پزشک به صورت شبانه روزی کنترل میشود مدت زمان این دوره بین یک هفته تا 12 روز متغییر است .
در مرحله چهارم پس از پایان سم زدایی تمامی داروهای بیمار قطع میشوند که دیگر هیچ وابستگی باقی نمانده باشد سپس بیمار آماده ورود به سالن های اقامتی است.
سالن های اقامتی میتوانند متناسب با پکیج انتخابی بیمار به صورت گروهی و یا انفرادی باشند .
در مرحله پنجم ورود به سالن های اقامتی به این معنا است که جسم بیمار پاک شده و نوبت درمان روح بیمار است
در این مرحله روان درمانی بیمارها آغاز میشود،برگزاری جلسات مشاوره انفرادی ،جلسات مشاوره با خانواده ، جلسات مشاوره گروهی ،کلاس های نوروفیدبک و…… از سری اقدامات روان درمانی کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه هستند.
در پایان این مراحل بیمار هم از نظر جسمی و هم نظر روانی کاملا سالم است و آماده ورود به جامعه است.

خدمات ورزشی

سالهاست ورزش به عنوان یک ابزار کمک کننده شخصی برای کسانی است که می‌خواهند از اعتیاد ریکاوری پیدا کند ؛ اما تنها جدیداً ورزش به عنوان یک درمان در اعتیاد شناخته شده است.
امکانات ورزشی و تفریحی کمپ آجودانیه شامل باشگاه بدنسازی در سالن ، فوتبال دستی و ……. از جمله امکانات ورزشی هستند که در روند درمان و بهبودی بیمار نقش بسزایی ایفا می‌کنند ، به گونه‌ای که جسم بیمار بازتوانی می شود.
احساس افسردگی یا ناامیدی ، بی‌حالی یا دلشوره، بی حسی و عصبانیت ، مشکلات هاضمه ، علائم سیستم عصبی همچون عرق کردن ، خشکی آب دهان ، سردرد ، تنش های عضلانی معمولا از علائم اعتیاد هستند. مشاهده شده است که ورزش مکرر استرس نگرانی و افسردگی را از بین می برد و از آنجایی که اینها علائم اصلی ترک اعتیاد هستند ؛ کارشناسان بر این باورند که ورزش می تواند علائم ترک اعتیاد را از بین ببرد .
ورزش درمان مکمل برای اعتیاد می باشد تاثیر مفید آن هم بر روحیه و هم در علائم ترک آن را تبدیل به گزینه مناسبی برای بهبود یافتن از اعتیاد کرده است که هم احساس بهتری به وجود آورد و هم سالم تر می شوند و هم به شرایط قبلی بر نمیگردند و حتی می‌تواند در بهبود سیستم عصبی که به وسیله استفاده از مواد آسیب‌دیده است موثر باشد.

خدمات تفریحی

از دیگر خدمات کمپ ترک اعتیاد آجودانیه امکانات تفریحی کمپ آجودانیه شامل استخر ، میز بیلیارد ، فضای باز ، فروشگاه ،و……. می باشد.
در کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه نظر ما بر این است که حضور در کمپ نباید باعث گوشه گیری و منزوی شدن بیماران شود بلکه باید به طور معمول بتوانند روند زندگی خود را طی کنند ؛ به گونه‌ای که ذهن بیمار آرامش خود را به دست بیاورد.

خدمات آموزشی

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه با گرد آوری تیمی مجرب شامل مشاوران و روانشناسان همچنین برگزاری کلاس های ماتریکس برای ترک شیشه ، برگزاری کلاس ها و مشاوره های فردی و گروهی ، برگزاری کلاس ها برای خانواده های مددجویان ، آموزش مهارت های فردی و گروهی و بسیاری دیگر برای پیوند دادن مددجویان به خانواده و بازگشتشان به جامعه به عنوان یک فرد مسئولیت پذیر و موفق اقدام نماید .

آموزش گروهی

مهارت‌های زندگی

 

این مهارت‌ها به آدمی می‌آموزد که چگونه دربرابر دشواری‌های زندگی تاب‌آوری بیشتری داشته باشد و بتواند هوشمندانه و بالغانه رفتار کند و از همین رو شاید یکی از کم‌هزینه‌ترین راه‌ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد، همین آموزش‌ها باشد که هرچه در سنین کمتر به آن‌ها پرداخته شود، تاثیر بیشتری خواهد داشت.

در خانواده‌های بدکارکرد که دستکم یکی از اعضای خانواده درگیر اعتیاد است و والدین از مهارت‌های کافی برخوردار نیستند، کودکان و نوجوانان نیز هدف رفتارهای پرخطر می‌شوند؛ زیرا آنان فاقد مهارت کافی برای مواجهه با مسائل هستند.

افرادی که از لحاظ اجتماعی دچار آسیب هستند از جمله معتادان به موادمخدر، عموماً دارای مهارت های سطح پایینی برای مقابله با مسائل زندگی و چالش های موجود اجتماعی هستند. این افراد به دلیل عدم دانش و مهارت لازم و همچنین کثرت مسائل و دشواری های زندگی، نتوانسته اند در موقعیت های مختلف و دشوار زندگی تصمیمات مناسب و مؤثر اتخاذ و یا راهکار سازشی مطلوبی را انتخاب کنند. به همین دلیل به عنوان یکی از عوامل اساسی پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی، آگاه سازی و آموزش مهارت های زندگی کمک می کند که در جهت پیشگیری و سلامت اولیه و بازتوانی بیماران گامی مهم برداشته شود. در مجموع می توان گفت که آموزش مهارت های زندگی در دوره های مختلف زندگی می تواند راهکار مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد باشد.

همه باهم، برای جامعه ای پاک

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک اعتیاد و مشاوره درمان اعتیاد با ما تماس بگیرید.

نوروفیدبک

نوروتراپی مجموعه ای از روش های درمانی غیرتهاجمی است که با هدف اصلاح عملکرد مغز انجام می گیرد.این روش درمانی با تکنیک ها های خاص به اصلاح عملکرد مغز کمک می کند.تکنیک های نوروتراپی شامل روش های نوروفیدبک، بیوفیدبک، تحریک الکتریکی فراجمجمه ای و تحریک های مغناطیسی فراجمجمه ای می باشد.زمانی که مغز دچار اختلالاتی همچون اضطراب، افسردگی، اختلال توجه ، مشکلات خواب و مشکلات شناختی است اختلالات جدی در عملکرد مغز رخ می دهد.

اختلال در عملکرد مغز سبب بروز مشکلات روانی و ذهنی در فرد می شود.نوروتراپی با ارائه تمرین های خاصی برای مغز منجر به بهبود اختلالات ذهنی و روانی و افزایش کارایی مغز می شود.

هدف از این روش درمانی اصلاح عملکرد مغز به روشی غیرتهاجمی و کاملا طبیعی است.

به بالای صفحه بردن