مصرف شیشه چه علائمی دارد؟

علائم مصرف شیشه بر مصرف کننده

اشتراک بذار برای عزیزت ...

3.3/5 - (14 امتیاز)

علائم مصرف شیشه

آیا در مصرف شیشه باعث ایجاد تغییرات ظاهری می شود؟ دانشمندان این موضوع را مورد بررسی قرار داده اند که چرا شیشه باعث ایجاد تغییرات شدیدی در ظاهر فرد می شود؟ محققان دانشگاه کالیفرنیا و موسسه فناوری ایتالیا آزمایش بر روی موش هایی که برای مصرف متامفتامین تربیت شده بودند را شروع کردند.

آنها بعد از بررسی های لازم متوجه شدن که متافتامین تاثیر بسیار مستقیم بر روی ساختار سلولی بدن دارد. زمانی که افراد متافتامین را به مدت طولانی مصرف نمایند، باعث ایجاد تغییر در ساختار سلولی آنها می شود. در نتیجه روند پیری سلول ها تسریع می یابد. همین موضوع باعث می‌شود که ظاهر فرد پس از اعتیاد به متافتامین تغییرات زیادی پیدا کند.

علائم مصرف شیشه

آشنایی با علائم مصرف شیشه

دانشمندان خاطر نشان کردند که مصرف شیشه آسیب بسیار شدیدی به سلول های بدن وارد می کند، در نهایت هم باعث التهاب شدید در صورت می شود. در این حالت صورت فرد در ابتدا شروع به جوش زدن می کند. اگر هم از قبل صورت شخص مصرف کننده جوش داشته باشد، جوش ها بدتر می شوند و فرد در این حالت احساس می‌کند که حشره بر روی بدنش در حال حرکت است.

همین موضوع باعث می‌شود تا خارش های شدید به وجود بیاید. همین خاراندن بدن باعث عفونت زخم ها می شود و جای زخم ها بر روی بدن باقی میماند، این آسیب ها به قدری زیاد است که فرد با مرور زمان به طور کامل از اشتها می افتد و کاهش وزن شدیدی را تجربه خواهد کرد.

در این حالت پوست هم حالت ارتجاعی اش را از دست خواهد داد.

 

به خطر افتادن سلامت دهان و دندان با مصرف شیشه

شاید شما هم اصطلاح مت موس را شنیده باشید. این اصطلاح به این معنی است که مصرف شیشه باعث به خطر افتادن سلامت دهان و دندان ها می شود. در نهایت به علت پوسیدگی دندان ها و خرابی لثه ها، دندان ها می‌افتند.

به طور کلی  آسیبی که به دهان وارد می شود، بسیار شدید است. دانشمندان با کالبدشکافی افرادی که بیش از حد شیشه مصرف کرده‌اند، اطلاعاتی به دست آوردند که تمامی این گفته ها را اثبات می کند.

 

مصرف شیشه و بیماری های قلب و ریوی

این تحقیقات ثابت کرده است افرادی که به علت مصرف شیشه جان خود را از دست می‌دهند، به بیماری‌هایی مانند انسداد رگ های کرونری و فیبروز ریوی مبتلا می شوند که به نوعی بیماری های افراد سالمند است. کالبدشکافی ها نشان داده است که آسیب های جبران ناپذیری به مغز، قلب، کبد، ریه ها و پوست وارد شده است. برای مثال حملات قلبی و سکته های مغزی تنها بخشی از این نوع آسیب های وحشتناکی هستند که مبتلایان تجربه خواهند کرد.

مطالعه مطلب
ترک کلونازپام

اگر فرد قبل از از گرفتار شدن در دام اعتیاد و مصرف شیشه، مشکلات قلبی داشته باشد، با مصرف شیشه این موارد بدتر خواهد شد. فرد مبتلا به اعتیاد ممکن است مشکلاتی از جمله آریتمی به معنای ضربان نامنظم قلب، کاردیومیوپاتی به معنای سفت شدن عضله قلب، پارگی آئورت به معنای پارگی آئورت نزدیک قلب و مرگ ناگهانی را تجربه کنند. به طور کلی باید بدانید که افرادی که شیشه مصرف می کنند، عمر طولانی نخواهند داشت.

همانطور که می‌دانیم شیشه یک محرک بسیار قوی و به شدت سمی است. افرادی که شیشه مصرف می کنند، انرژی بیش از حد همراه با شادی بیش از حد و سرخوشی را احساس می کنند. اما باید بدانید که اثرات منفی که شیشه بر روی بدن وارد می کند، از انرژی اولیه ای که ایجاد می کند، بسیار بیشتر است.

مواد مخدر همیشه باعث آسیب شدیدی به ظاهر فرد و همچنین روح و روان او وارد می کند. در زمان مصرف یک نوع اضطراب دائمی در فرد ایجاد می شود. همین موضوع باعث می‌شود تا ایمنی بدن فرد کاهش پیدا کند و پیری زودرس و در نهایت طول عمر کوتاه تر شود.

اگر شما هم در دام اعتیاد و مصرف شیشه گرفتار شده اید، بهتر است به یک کمپ‌ ترک اعتیاد معتبر مانند کمپ ترک اعتیاد آجودانیه مراجعه کنید. پزشکان و متخصصانی که در این  کمپ فعالیت دارند به صورت ۲۴ ساعته در دسترس هستند.

 

 شیشه قاتل جسم و روان!

همه ما می‌دانیم که شیشه مخدری است که بدن و ذهن را تخریب می نماید. شیشه باعث می‌شود تا فرد سلامت روانی و ظاهری خود را از دست بدهد. تمامی مصرف کنندگان مواد مخدر و شیشه حتماً باید در طی درمان با مشاوران و متخصصان در ارتباط باشند. زیرا درمان آنها باید به صورت ویژه ای انجام بگیرد. زمانی که فرد اقدام به ترک شیشه می نماید، باید به گونه‌ای باشد که بعد از ترک هیچگونه تمایل و وسوسه‌ای برای مصرف مجدد نداشته باشد. برای این این حالت حتماً باید از کمک مشاوران حرفه ای بهره مند شوید.

مطالعه مطلب
ترک پتیدین

 

شیشه چگونه به دست می آید؟

شیشه یک ماده مصنوعی است و برخلاف دیگر مواد مخدر مانند تریاک، هروئین و کوکائین منابع طبیعی ندارد. به این صورت که به حالت مصنوعی در آزمایشگاه های غیر مجاز تولید می شود. آزمایشگاه هایی که به تولید شیشه می پردازند در زیر زمین منازل، هتل ها، کارگاه ها و … هستند. شیوه تولید شیشه در هر آزمایشگاهی متفاوت است، زیرا ترکیبات شیمیایی که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، دارای تنوع زیادی است. زمانی که این مواد با یکدیگر ترکیب و پخته می شوند، یک ماده شیمیایی بسیار قوی و خطرناک تولید می شود. به طوری که حتی ممکن است اثر آن تا سالها بر روی محلی که تولید شده است بر جای بماند. این ماده با این نوع اثرات جدی و ماندگاری که دارد وارد بدن رفتار مصرف کننده می شود.

در آزمایشگاه ها مواد فرار و قابل اشتعال بسیار زیادی وجود دارد، به همین علت امکان آتش سوزی و حوادث در این مکان ها بسیار زیاد است. ترکیب این مواد شیمیایی خطرناک با یکدیگر حتی می‌تواند برای سازندگان شیشه بسیار خطرناک باشد. حتی اگر از این نوع حوادث فیزیکی هم جان سالم به در ببرند، حتما دچار مشکلاتی مانند درد سینه، سرفه، سرگیجه، تنگی نفس، اختلالات تنفسی و … می شوند.

 

 تفاوت شیشه با کوکائین

شیشه مواد محرک و تحریک کننده است، اما کوکائین و کراک این چنین نیستند. به طور کلی باید بدانید که تمامی این مواد اثرات رفتاری و روانشناختی یکسان ایجاد می‌کنند. اما تفاوت هایی در مکانیسم پایه و نحوه عملکرد آنها بر روی سلول های عصبی با یکدیگر وجود دارد.

شیشه مانند کوکائین باعث تجمع دوپامین در فضای بین سلول های مغز می شود. همین عامل باعث می‌شود تا حالت سرخوشی و هیجان در فرد مصرف کننده ایجاد شود. اگر بخواهیم تفاوت های بین شیشه و کوکائین را نام ببریم باید در مرحله اول به نوع ساخت آنها اشاره کنیم. به این صورت که شیشه به صورت مصنوعی ساخته می‌شود اما کوکائین به طور طبیعی از گیاه کوکا تهیه می شود. اثرات مصرف شیشه به صورت ۸ تا ۲۴ ساعت ماندگاری دارد، اما اثرات تدخین کوکائین تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باقی میماند.

نکته قابل توجه این است که ۵۰ درصد از ماده مصرفی شیشه در طی ۱۲ ساعت از بدن دفع خواهد شد اما ۵۰ درصد از ماده مصرفی کوکائین پس از یک ساعت از بدن دفع می شود. شیشه مصارف پزشکی بسیار محدودی دارد. کوکائین هم در بخش جراحی را به عنوان بی حس کننده موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی موارد بیشتری بپردازیم.

مطالعه مطلب
شیشه و روش های موثر ترک شیشه

چرا جوانان روی مصرف شیشه می آورند؟

جالب است بدانید که جوانان بین ۱۸ تا ۲۵ سال بیشتر مصرف کننده مواد محرک از نوع شیشه هستند.

آنها این ماده را بیشتر در پارتی های شبانه و مهمانی ها و یا توسط افرادی مانند دانشجویان راننده کامیون برای مقابله با خواب آلودگی مصرف می نمایند. توجه داشته باشید که شیشه از خطرناک‌ترین مواد اعتیاد آور و غیر قانونی به حساب می‌آید که پیامدهای بسیار جدی و خطرناکی دارد و زمانی که شیشه مصرف می شود، در ابتدا یک حالت سرخوشی و نشاط برای فرد ایجاد می شود که به حالت طولانی مدت است و خیلی سریع اثر خود را از دست نمی‌دهد.

این روزها مصرف شیشه متاسفانه در بین جوانان بسیار افزایش یافته است. افرادی که روی مصرف شیشه می‌آورند، هر کدام دلایل مختلفی دارند.

بعضی از این افراد به علت احساس ناخوشایندی که دارند، تمایل به مصرف شیشه پیدا می‌کنند تا خلق و خوی خود را تغییر دهند. برخی از افراد دیگر مانند دانشجویان هم برای جلوگیری از به خواب رفتن به خصوص شب های امتحان از این ماده استفاده می نمایند.

 

چگونه می توان متوجه شد که فردی شیشه مصرف کرده است؟

افرادی که شیشه مصرف می‌کنند معمولا علائم بسیار زیادی از خود نشان می دهند. برای مثال بسیاری از آن ها بی قرار می شوند ها و میل به غذا را از دست می‌دهند و فعالیت جسمانی آنها به شدت افزایش پیدا می‌کند، بدون اینکه آنها احساس خستگی داشته باشند. گاهی رفتارهای آنها به شدت بدبینانه و خشن می شود.

در این بین هذیان و توهم بینایی شنوایی هم به وجود می آید. برخی از افراد هم به شدت وسواس پیدا می کنند و به ترتیب قرار گرفتن اشیاء بسیار حساس می شوند. افزایش ضربان قلب، فشار خون، درجه حرارت بدن هم از علائم دیگری است که در این افراد به وجود می‌آید. معمولاً چهره آنها سرخ و چشم ها قرمز می شوند و مردمک گشاد خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فهرست مطالب

پذیرش اورژانسی و ارائه خدمات در این مرکز به صورت 24 ساعته می باشد و تیم درمان و پذیرش کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه در هر ساعتی از شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران و خانواده هایشان می باشند.

دوست داری از اعتیاد نجاتش بدی؟

همین حالا با ما تماس بگیر...
به بالای صفحه بردن