بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد در منزل

اساسی ترین روش های ترک اعتیاد در منزل

اشتراک بذار برای عزیزت ...

3.3/5 - (3 امتیاز)

بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد در منزل

همانطور که می دانید یکی از بزرگترین معضلات جامعه مربوط به اعتیاد است. روش های ترک اعتیاد بسیار زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند به این شیوه ها اقدام به ترک نمایند. البته باید بدانید که تمامی روش های ترک اعتیاد مناسب  نیستند. حتما برای شما هم سوال است چرا افرادی که درگیر بیماری اعتیاد هستند، اقدام به ترک نمی کنند؟ این گونه سوالات معمولاً به این علت پیش می آید که آگاهی کامل در مورد ماهیت اعتیاد و مراحل ترک آن به شیوه اصولی وجود ندارد. در ادامه سعی داریم در مورد ترک اعتیاد در خانه و بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد در منزل توضیح دهیم.

بهترین روش ترک اعتیاد در منزل

انجام مراحل ترک به کمک متخصصین ترک اعتیاد

در مرحله اول باید بدانید افرادی که گرفتار دام اعتیاد شده اند، برای رهایی از مصرف و وسوسه مصرف مجدد مواد مخدر علاوه بر تلاش های خود نیاز به کمک متخصصین دارند. قطعاً این افراد به تنهایی نمی‌توانند از پس این وسوسه ها بر بیایند. افرادی که تصمیم می گیرند به صورت خودسرانه و بدون کمک هیچ گونه متخصصی اقدام به ترک مواد مخدر نمایند، هیچگونه آگاهی کاملی در مورد علائم روانی، جسمانی ترک و درد خماری ندارند. به همین علت آن ها تصمیم می گیرند که به صورت خودسرانه و در خانه اقدام به ترک اعتیاد نمایند.

فرد معتادی که تصمیم به ترک اعتیاد می گیرد، باید بداند که حتماً نیاز به همراهی و یاری افراد متخصص برای ترک و مراحل سم زدایی دارد. به هیچ عنوان منصفانه نیست که بیمار تمامی این مراحل را به تنهایی و بدون کمک هیچ فرد دیگری انجام دهد. البته باید بدانید که بیشتر اوقات هم انجام این کار به تنهایی غیر ممکن است. در ادامه با کمپ آجودانیه همراه باشید تا به بررسی مشکلات خود درمانی در خانه بپردازیم.

 

 آگاهی از مشکلات خود درمانی در خانه

برای موفقیت آمیز بودن مراحل درمان ترک اعتیاد باید از متخصصین درمان اعتیاد که سابقه کاری خوبی داشته باشند کمک گرفت. متخصصین درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد آجودانیه جزء بهترین و با سابقه ترین درمانگران اعتیاد به حساب می‌آیند. آنها تسلط کافی به تمامی مراحل ترک دارند و برنامه ریزی دقیق بهترین راه و روش را برای ترک اعتیاد بنابر شرایط هر فردی تعیین می کنند. اگر شما برای یکی از عزیزانتان تصمیم به ترک اعتیاد و خود درمانی گرفته‌اید، حتما این مقاله را به طور کامل مطالعه نمایید تا از خطرات و مضرات ترک اعتیاد در خانه آگاهی پیدا کنید.

درمان اعتیاد به صورت ریشه‌ای

توجه داشته باشید که درمان اعتیاد حتما باید به صورت ریشه انجام شود، در غیر این صورت حتی پس از ترک اعتیاد هم فرد دوباره دچار وسوسه هایی برای مصرف مجدد می شود. اگر ترک اعتیاد به صورت ریشه انجام شود، افراد پس از ترک با کوچکترین مشکل و ناراحتی های روحی روانی، دوباره اقدام به مصرف مواد مخدر می نماید. اما زمانی که ترک اعتیاد به صورت ریشه ای انجام شود، دیگر افراد پس از ترک دچار چنین وسوسه‌های نخواهند شد.

در ابتدا پزشک متخصص باید بداند که فرد به چه علت روی به مصرف مواد مخدر آورده است ؟ گاهی مشکلاتی مانند استرس، افسردگی، اضطراب، بیماری‌های روانی، مشکلات خانوادگی  و… باعث می شوند تا افراد تمایل به مصرف مواد مخدر پیدا کنند. پزشک متخصص که در مراکز معتبر مانند کمپ آجودانیه حضور دارند تمامی این مسائل را به صورت ریز بینانه با جزئیات مورد بررسی قرار می‌دهند.

مطالعه مطلب
ترک قرص خواب

در کلینیک‌های ترک اعتیاد معتبر مشاورین باسابقه و باتجربه شروع به گفت و گو با بیمار می کنند. آنها سعی می کنند روحیه بیشتری به این افراد بدهند تا بتواند این پروسه را با موفقیت بگذرانند. شاید در ابتدای این گفت‌و‌گوها، شرایط کمی سخت و ناراحت کننده برای بیماران باشد. اما قطعاً با مرور زمان حس بهتری از مشاوره‌ها به دست خواهند آورد.

فردی که اقدام به ترک اعتیاد در خانه می کند، از این مزایا بی نصیب خواهد ماند. استرس عاملی است که در دوران ترک به سراغ افراد می آید. اگر این افراد مهارت کافی برای مدیریت استرس های خود نداشته باشند، روند درمان اعتیاد به خوبی پیش نمی رود. اگر تمامی این مراحل زیر نظر پزشکان متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد، چنین شرایط سختی برای بیماران به وجود نخواهد آمد.

 

برنامه ترک بدون حضور پزشک موفقیت آمیز نخواهد بود!

کسانی که سعی در خود درمانی دارند، باید بدانند که مسیر سخت و بسیار خطرناکی را پیش رو خواهند داشت. گاهی این تصمیم اشتباه نه تنها باعث ترک نمی شود، بلکه حتی ممکن است اعتیاد شدیدتری را هم تجربه کنند. این افراد معمولاً تصمیم به مصرف داروهای ضد ترک می نمایند. اما باید بدانید که این داروهای ضد ترک هم می‌توانند اعتیادآور باشند. پزشک متخصص در مرکز ترک اعتیاد معتبر، این داروهای ترک اعتیاد را با دوز مشخص و مدت زمان مشخصی تجویز می نماید.

در واقع مصرف آنها بدون دستور پزشک اوضاع را بدتر خواهد کرد. در کمپ ترک اعتیاد آجودانیه مراحل سم زدایی توسط متخصصین حرفه ای انجام می شود. با توجه به شرایط بیمار و وضعیت جسمانی فرد ماده مصرفی و مدت زمان مصرف آن برای بیمار تجویز می شود.

علت ترک اعتیاد در منزل

 به چه علت افراد تصمیم به خود درمانی در خانه می گیرند؟

برخی از افراد به خصوص خانم هایی که دچار بیماری اعتیاد هستند، از ترس آبروی خود تمایلی به رفتن به کمپ های ترک اعتیاد ندارند. متاسفانه این باور غلط در جامعه وجود دارد که اعتیاد برای خانم ها بسیار بدتر و شرم‌آور‌تر است. اما اگر با این دیدگاه به آنها نگاه نکنیم، دیگر ترس از آبرو برای آنها پیش نمی آید و خانم ها هم می توانند خیلی راحت به این مراکز برای ترک اعتیاد بروند.

برخی از افراد دیگر هم تصور می کنند که اگر شروع به ترک اعتیاد در خانه نمایند، خیلی سریعتر نتیجه می‌بینند. اما باید بدانید که این باور هم کاملاً غلط است. در این صورت حتی ممکن است پروسه درمان طولانی تر شود. این در حالی است که حتی احتمال موفقیت برای ترک اعتیاد در منزل هم بسیار پایین است.

زمانی که افراد اقدام به ترک اعتیاد در محل زندگی خود می نمایند، دچار افسردگی و تنش و اضطراب بیشتری می شوند. بیمار نمی تواند در مورد فشارهای روحی و روانی با افراد متخصص صحبت کند. در نتیجه به مرور زمان دچار افسردگی خواهد شد.

مطالعه مطلب
ترک اعتیاد فوری

اما اگر ترک اعتیاد در یک مرکز خوب و باسابقه مانند کمپ ترک اعتیاد آجودانیه صورت بگیرد، بیمار می تواند در زمان فشار های روحی و روانی با افراد و مشاورین متخصص صحبت کند و روند درمان تحت کنترل قرار بگیرد. تا به اینجای مقاله سعی کرده ایم در مورد دشوار بودن ترک اعتیاد در خانه صحبت کنیم، اما باید بدانید که این کار با در نظر گرفتن شرایطی، نشدنی هم نیست. در ادامه به بررسی بهترین راهکار ها برای ترک اعتیاد در منزل می‌پردازیم.

ترک اعتیاد در خانه

ترک اعتیاد در منزل بسیار دشوار است، اما غیر ممکن و محال هم نیست. اگر شما هم به دنبال راهکارهایی برای ترک اعتیاد در خانه هستید، در ادامه با کمپ آجودانیه همراه باشید. تصمیم به تغییر معمولا اولین قدم برای ترک و جزء سخت ترین قدم ها به حساب می آید. شما می‌دانید که با مشکلی بزرگ مواجه هستید و برای تغییر خود تصمیم گرفته اید. گاهی ممکن است در این راه دچار شک و تردید هم بشوید که کاملاً طبیعی است.  ترک اعتیاد در خانه نیازمند انگیزه و اراده بالایی است. شما باید بتوانید کنترل زندگی خود را به دست آورید. باید بتوانید به دنبال روش هایی برای مقابله با استرس و نگرانی های خود باشید. در ادامه در مورد بهترین راهکارها برای ترک اعتیاد در خانه می پردازیم.

 

راهکارهای طلایی برای ترک اعتیاد در خانه

بررسی گزینه های درمان اعتیاد

زمانی که تصمیم جدی خود را برای ترک اعتیاد گرفته‌اید، باید به دنبال گزینه های درمانی و راه های ترک اعتیاد در خانه باشید. شما باید برنامه های مشخصی برای روند درمان خود داشته باشید که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

سم زدایی: معمولا اولین قدم برای ترک اعتیاد، درمان سم زدایی و پاکسازی کامل مواد از بدن است. این پروسه باید تحت نظر پزشک متخصص با توجه به شرایط هر فردی انجام شود. حتی اگر شما تصمیم به ترک اعتیاد در خانه هم گرفته اید، باید زیر نظر متخصص این پروسه درمان را آغاز کنید.

مشاوره

مشاوران مجرب و با سابقه می توانند به شما کمک کنند تا علل اصلی مصرف مواد را در شما متوجه شوند. در ادامه این مشاوره ها به شما کمک می کند تا روابط سالم تری برقرار کنید.

 دارو

در برخی از موارد داروهای ترک اعتیاد هم برای پیشگیری از عود بیماری و درمان بیماری های روانشناختی مانند استرس و افسردگی تجویز می شود. در این مورد هم حتماً باید پزشک متخصص داروهای لازم را تجویز نماید و از از مصرف خودسرانه پرهیز نمایید.

پیگیری طولانی مدت

پیگیری طولانی مدت هم باعث می شود تا شما بتوانید از شدت بیماری پیشگیری نمایید. در گروه های حمایتی حضوری و یا حتی آنلاین شرکت کنید تا روند ترک شما به درستی انجام شود. به طور کلی باید بدانید که اگر شما هم تصمیم به ترک اعتیاد در خانه گرفته اید، نیاز به متخصص ترک اعتیاد روانشناس، روان درمان و … دارید تا بتوانید این فرصت را با موفقیت و بدون هیچ گونه مشکلی به طور ریشه ای بگذرانید. ترک اعتیاد آجودانیه حتی می‌تواند به این روش هم به شما مشاوره دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان کمپ آجودانیه ارتباط برقرار کنید.

مطالعه مطلب
عوارض مصرف حشیش

نیاز به حمایت برای ترک اعتیاد در خانه

به هیچ عنوان سعی نداشته باشید که به تنهایی اقدام به ترک اعتیاد نمایید و تمامی مشکلات را تحمل نمایید. سعی کنید در این روند درمانی با افراد مشوق  ارتباط برقرار کنید. در این صورت احتمال موفقیت شما برای ترک بیشتر خواهد شد. حتماً از دوستان و خانواده خود کمک بگیرید، زیرا آنها سرمایه‌های اصلی در زندگی شما هستند. حتی اگر تمایلی به ارتباط با آنها ندارید حتما با یک مشاور و روان درمانگر ارتباط داشته باشید.  اگر در زمانی که اعتیاد داشته اید، دوستان شما هم گرفتار اعتیاد بوده‌اند، سعی کنید با افرادی ارتباط برقرار کنید که دچار بیماری اعتیاد نیستند. این موضوع انگیزه‌ای برای ترک اعتیاد برای شما می شود.

اصولی ترین روش های ترک اعتیاد در خانه

کنترل عوامل محرک مصرف مواد مخدر

نکته قابل توجه این است که تنها با ترک اعتیاد درمان شما تکمیل نمی شود. زیرا بازهم مغز شما نیاز به بازیابی و بازسازی های ارتباطی دارد. در این مرحله ممکن است باز هم وسوسه مصرف مواد مخدر به سراغ شما بیاید. به همین علت حتماً باید از افراد و یا مکان هایی که شما را به یاد مصرف مواد مخدر می‌اندازد، دوری کنید. برای مثال از دوستانی که همچنان مواد مخدر مصرف می کنند، دوری کنید. حتماً در مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک احتیاط کنید. به طور کلی باید بدانید که با ترک اعتیاد همه چیز تمام نمی شود. هدف این است که بتوانید در مواجهه با مشکلات زندگی روش های سالمی را در پیش بگیرید و به سراغ مصرف مواد مخدر و الکل نروید.

اگر اقدام به ترک اعتیاد در خانه کرده اید، حتما از حمایت خانواده و دوستان خود بهره مند شوید زیرا آنها در این راه به شما کمک خواهند کرد. شما نیاز به انگیزه بیشتری برای ترک اعتیاد در منزل دارید. حتماً باید از مشاورین و متخصصان خوبی کمک بگیرید تا بتوانید پرسه درمان در خانه را بهتر پیش ببرید.

سوالات متداول

  • به چه علت ترک اعتیاد در خانه دشوار است؟

اعتیاد موضوعی است که علاوه بر جسم، روح و روان افراد را هم مورد هدف قرار می‌دهد. در واقع این بلای خانمان سوز مغز و روح و روان افراد را نشانه می‌گیرد. به همین علت بهتر است حتی در خانه به کمک متخصصان مربوطه انجام شود

  • چه روش هایی برای ترک اعتیاد در خانه وجود دارد؟

اولین قدم در ترک اعتیاد در خانه ، تصمیم به تغییر است. پس از این موضوع می‌توانید با مشاوران و متخصصان ارتباط برقرار کنید. حمایت و تشویق دوستان و خانواده هم بسیار اهمیت دارد.

  • چه روش هایی برای مقابله با مصرف مواد مخدر وجود دارد؟

بعد از ترک مواد مخدر و روش های مقابله ای مانند پیاده روی، فعالیت های بدنی و تنفس عمیق، ارتباط با افراد سالم و … را از دست ندهید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد ترک اعتیاد در خانه بدست آورده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فهرست مطالب

پذیرش اورژانسی و ارائه خدمات در این مرکز به صورت 24 ساعته می باشد و تیم درمان و پذیرش کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه در هر ساعتی از شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران و خانواده هایشان می باشند.

دوست داری از اعتیاد نجاتش بدی؟

همین حالا با ما تماس بگیر...
به بالای صفحه بردن