ترک کراک در کمپ ترک اعتیاد آجودانیه

اشتراک بذار برای عزیزت ...

5/5 - (2 امتیاز)

همه چیز در مورد ترک کراک

از جمله مواد مخدر محرک با میزان وابستگی بسیار بالا می توان به کراک اشاره کرد. توجه داشته باشید که این ماده مخدر به صورت کاملا مستقیم بر روی سیستم اعصاب مرکزی و مغز تاثیر منفی میگذارد. در نهایت هم باعث افزایش و تسریع عملکرد سیستم‌ گردش خون می شود. در این حالت فشار بسیار زیادی به بدن وارد خواهد شد، چرا که کراک، ماده مخدری است که از جذب دوپامین در مغز جلوگیری می کند و به همین سبب باعث جمع شدن مقدار زیادی دوپامین در فضای بین سلولی می شود. ترک کراک دارای راهکارهای اصولی است که شما را با آنها آشنا می کنیم.

به طور کلی وابستگی‌های جسمی و روانی بسیار شدیدی ایجاد می‌کند. مصرف این ماده مخدر باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری می شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی کامل ترک کراک بپردازیم.

روش های ترک کراک

 عوارض ماده مخدر کراک

 • سرطان ریه
 • بیماری های ریوی
 • تیرگی لب ها
 • برونشیت
 • تنگی مردمک چشم
 • افسردگی و بی خوابی
 • هذیان گویی
 • تشنج و سکته قلبی
 • فشار خون و افزایش ضربان قلب
 • مرگ ناگهانی

علت اعتیاد به کراک چیست؟

به طور کلی هر فردی برای اعتیاد خود دلیلی می آورد. این دلایل می‌تواند محیطی، روانی و یا فردی باشند. البته گاهی می‌توان ژنتیک افراد را هم در اعتیاد به کراک مقصر دانست. طبق تحقیقات معمولاً در خانواده هایی که افراد با سابقه اعتیاد وجود دارند، خطر اعتیاد برای بقیه افراد هم ایجاد می شود.

وابستگی به مواد مخدر محرک هایی مانند کوکائین هم بسیار زیاد است. بهترین راهکار برای پیشگیری از اعتیاد، شناخت عوامل تاثیرگذار است. معمولاً زمانی که در یک خانواده فردی به بیماری اعتیاد مبتلا می شود، تنش و استرس در زندگی افراد دیگر خانواده هم ایجاد می شود. در این زمان خانواده ها به دنبال بهترین راه و روش برای ترک اعتیاد خواهند بود. حتما برای شما هم سوال است که چطور می توان از این نوع بیماری نجات یافت؟ قطعاً در این زمان مراجعه به کلینیک و کمپ‌های ترک اعتیاد بهترین روش است. در ادامه اطلاعاتی در مورد کمپ ترک اعتیاد خوب و معتبر برای ترک کراک و موا مخدر دیگر به شما خواهیم داد.

 

 کمپ ترک اعتیاد آجودانیه

کمپ ترک اعتیاد و یا کلینیک‌های ترک اعتیاد از جمله مراکزی هستند که برای درمان معتادان ایجاد شده‌اند. این مراکز با بهره گیری از امکانات بسیار خوب و مناسب به درمان این افراد می پردازند. البته باید بدانید که هر نوع کلینیکی مناسب نیست و شما قبل از هر چیزی باید امکانات این مرکز مورد نظر را بررسی نمایید.

مطالعه مطلب
خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه یکی از کمپ‌های باسابقه و بسیار معتبر در سطح تهران است. امکانات بسیار خوب و مناسب وحضور روانپزشک، روانشناس و … در این مرکز  به صورت دائمی وجود دارند. در واقع روشهای مشاوره برای این نوع بیماران در کمپ آجودانیه انجام می شود.

توجه داشته باشید که نوع درمان آن بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر درمان به خوبی انجام نشود،  فرد بیمار بعد از این مدت زمان ممکن است دوباره به قصد مصرف پیش برود. به همین علت توصیه می شود که نحوه روش درمان حتماً به صورت ویژه‌ای و حرفه‌ای انجام شود. کمپ ترک اعتیاد آجودانیه با در نظر گرفتن تمامی این موارد در حال خدمت رسانی و کمک به این افراد است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی روش های ترک کراک بپردازیم.

ترک کراک با مرکز کمپ آجودانیه

 روشهای ترک کراک

همان طور که در قسمت بالاتر هم  برای شما توضیح داده ایم، کراک وابستگی‌های جسمی، روانی بسیار شدیدی ایجاد می‌کند به همین علت حتما باید از خدمات روانشناسی، روانپزشکی و روان درمانی برای ترک کراک و جلوگیری از شدت بیماری استفاده شود. توجه داشته باشید که پزشکان متخصص در مرکز کمپ ترک اعتیاد آجودانیه از داروهای ضد مخدری استفاده می‌کنند که هیچگونه خطر و وابستگی برای بیمار نخواهد داشت. در واقع با حذف کامل ماده مخدر، روش درمان صورت می گیرد. هیچ گونه ماده مخدر دیگری جایگزین این ماده برای ترک نخواهد شد.

چرا برای ترک کراک حتماً باید به کلینیک و کمپ ترک اعتیاد مراجعه کرد؟

ساختار کراک به‌گونه‌ای است که خیلی سریع به مغز می رسد، در نتیجه در فرآیند عملکرد طبیعی مغز اثرات ناهنجاری وارد می کند. همه این موارد باعث می‌شود تا سیستم عصبی فردخیلی سریع وابسته به ماده کراپ شود.

گاهی بیمار دوز مصرفی خود را بنا به علت های مختلف افزایش می دهد که همین موضوع باعث اوردوز آنها می‌شود.  زمانی که سیستم عصبی بیمار به وجود کراک عادت می کند، همزمان فرد به صورت یکباره مصرف خود را قطع کند در این زمان هم تداخل بسیار شدیدی به سیستم عصبی ایجاد می شود که دارای عوارضی است. از جمله عوارض ترک کراک به صورت ناگهانی می‌توان به خستگی ضعف و اضطراب، ترس، مصرف مجدد، افسردگی و … اشاره کرد. به همین علت است که توصیه می شود حتماً باید ترک اینگونه بیماران تحت نظر مشاورین، روانشناسان و درمانگران در یک مرکز خوب و معتبر انجام شود.

مطالعه مطلب
ترک ماری جوانا

  بهترین روش ترک کراک

به طور کلی باید بدانید که بعد از قطع ماده مخدر کراک و یا هر نوع ماده مخدر دیگری، افسردگی شدیدی در بیمار به وجود می آید. این احساس با حالت احساس فقدان لذت، خستگی ترس و اضطراب خواب‌آلودگی، بی‌انرژی بودن و گاهی هم بی تابی همراه است. البته باید بدانید که این علائم با مصرف متوسط کراک در چند روز از بین خواهد رفت. اما اگر مصرف زیاد باشد به حالتی که فرد به این ماده وابسته شود بعد از چند روز این علائم به اوج خود خواهد رسید.  توجه داشته باشید که این علائم در برخی از بیماران ممکن است حتی تا ما هم ادامه داشته باشد. بیماران حتماً باید با افسردگی دوران ترک کراک آشنا باشند. این حالت به گونه ای است که می تواند افکار بسیار مخرب مانند خودکشی و یا آسیب زدن به دیگر افراد را به وجود آورد.  زمانی که فرد در دوران ترک به سر می برد، ممکن است اشتیاق مصرف مجدد ایجاد شود، زیرا بیمار می خواهد با مصرف مواد مخدر مانند کراک این علائم را از خود دور کند.

مرکز ترک اعتیاد آجودانیه با داشتن تیم مجرب و حرفه ای و خدمات روانشناسی، مددکار اجتماعی، روانپزشک و …  در این شرایط سخت به بیماران کمک خواهد کرد.

 

ماده مخدر کراک چه مقدار در بدن مصرف کننده باقی خواهد ماند؟

زمانی که بیمار شروع به مصرف کراک می کند، حاصل از آن به طور مستقیم وارد ریه‌ها می‌شود در نتیجه خیلی سریع جذب گردش خون می شود.  اثرات مصرف کراک معمولاً بلا پس از مصرف در فرد ظاهر می‌شود که شدت بسیار بالایی هم دارد.  توجه داشته باشید که دوام این اثرات که حالت خوشایندی هم دارد، بسیار کوتاه مدت و موقتی است و تغییرات بعد از ۱۵ دقیقه به طور کامل از بین میرود.  در ادامه سعی داریم به بررسی علت روی آوردن جوانان به کراک بپردازیم.

 

 علت روی آوردن جوانان به کراک چیست؟

معمولاً بیشتر جوانان علت فشار ها و تنش ها روی به مصرف کراک می آورند. برخی دیگر هم تنها تحت تاثیر دوستان ناباب خود قرار می‌گیرند. طور کلی باید بدانید که کراک از شایع ترین مواد مصرفی در بین نوجوانان و جوانان است. بیشتر مصرف کنندگان این ماده مخدر در بازه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال هستند.

مطالعه مطلب
بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد در منزل

مصرف این ماده از طرف لذت بخش زیادی را به صورت کوتاه مدت به وجود می آورد که بلافاصله پس از مصرف در فرد ایجاد می شود. شاید بتوان گفت که زود اثرگذاری این ماده باعث مصرف آن شده است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی کامل موضوع مصرف و ترک کراک بپردازیم.

ماده مخدر کراک

 چگونه میتوان متوجه شد که فردی که کراک مصرف کرده است؟

زمانی که یک فرد برای اولین بار شروع به مصرف کراک می کند. اثرات آن با شدت بسیار زیادی ایجاد می‌شود. اما به مرور زمان از شدت آن کاسته می شود. در ادامه بررسی علائم مصرف کراک می پردازیم.

 • کاهش اشتهای فرد
 • احساس پر انرژی بودن
 • افزایش اعتماد به نفس
 • احساس لذت و سرخوشی زیاد
 • هوشیاری بیش از حد
 • نیاز کمتر به خواب
 • پرحرفی
 • افزایش فعالیتهای جنسی
 • احساس سرخوشی

چگونگی درمان اوردوز

در زمانی که بیمار اوردوز می کند شرایط بسیار بحرانی است، زیرا همانطور که می دانید اوردوز می تواند کشنده باشد. به همین علت در این مواقع حتما باید خیلی سریع با اورژانس تماس برقرار شود تا مراحل درمان با احیای قلبی و ریوی آغاز شود. در صورت تشنج  باید شرایط بیمار به طور کامل بررسی شود.

زمانی که بیمار را به اورژانس منتقل می کنید، حتماً پزشک را از تمامی اطلاعات مصرف مخدرها توسط بیمار باخبر کنید. در واقع برخی از این نوع بیماران علاوه بر مصرف کراک، الکل و مواد مخدر دیگری را هم مصرف می‌کنند. در این حالت متخصصین با توجه به این شرایط بهترین درمان را برای اوردوز انتخاب می نمایند.  به طور کلی پروسه درمان ممکن است نیاز به شستشوی معده و یا استفاده از داروی خاصی داشته باشد.

حتی برای ترک کراک هم متخصصین باید اطلاعت کاملی از شرایط بیمار داشته باشند تا بتوانند بهترین روند درمان را شروع کنند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد عوارض ماده مخدر و ترک کراک بدست آورده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فهرست مطالب

پذیرش اورژانسی و ارائه خدمات در این مرکز به صورت 24 ساعته می باشد و تیم درمان و پذیرش کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه در هر ساعتی از شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران و خانواده هایشان می باشند.

دوست داری از اعتیاد نجاتش بدی؟

همین حالا با ما تماس بگیر...
به بالای صفحه بردن