معرفی شرایط مرکز ترک اعتیاد دولتی

پذیرش و درمان در مرکز ترک اعتیاد دولتی

5/5 - (16 امتیاز)

کمپ ترک اعتیاد به مکانی گفته می‌ شود که با بستری ، افراد دارای اعتیاد ، به آن ‌ها خدمات ارائه می‌ دهد. این خدمات در راستای کنترل و ترک اعتیاد ارائه می ‌شود. بیمارانی که در این مراکز بستری می ‌شوند، یا به خواسته ‌ی خود وارد مرکز شده‌ ، یا به صورت اجباری به این مراکز آورده شده ‌اند. در نتیجه هر یک از آن‌ ها شرایط مختلفی دارند و باید با توجه به شرایط خود درمان شوند.
کمپ های ترک اعتیاد اجباری به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. دسته خصوصی با درخواست خود خانواده های افراد معتاد، آن ها را به کمپ منتقل کرده و کمک می کنند تا اعتیادشان درمان شود. دسته دوم نیز شامل افرادی می شود که توسط شهرداری یا نیرو های انتظامی جمع آوری شده و به این کمپ ها برای درمان انتقال داده می شوند.
به دنبال اعتیاد که دغدغه ی اصلی این روز های جامعه است ، دولت دست به تولید مراکز درمانی رایگان برای ترک اعتیاد زده است . این کمپ های ترک اعتیاد، هزینه بسیار کمی برای فرد بیمار دارند . همچنین این مراکز به دلیل اینکه تحت نظر دولت هستند ، باید تمام استاندارد های مد نظر وزارت بهداشت را نیز رعایت کنند.
افراد با خیالت راحت می توانند به این مراکز مراجعه کرده یا عزیزان خود را به این مراکز بسپارند. این مرکز ترک اعتیاد از هیچ کاری در راستای تحقق این هدف کوتاهی نخواهد کرد و برای درمان شدن افراد ، تمام استاندارد های لازم را انجام می دهد.

دسترسی سریع

مطالعه مطلب
کمپ ترک اعتیاد آجودانیه

کمپ ترک اعتیاد دولتی

گاهی اوقت افراد بیمار از وجود مراکزی دولتی که به رایگان یا با هزینه کم افراد بیمار را پذیرش می کنند، آگاهی ندارند و از آن طرف هم از پس هزینه های مراکز خصوصی بر نمی آیند؛ به همین دلیل به فکر ترک در منزل که بسیار خطرناک است می افتند.
در کمپ ترک اعتیاد به افراد بیمار ، خدماتی برای ترک اعتیاد ارائه می شود. این خدمات اول در راستای کنترل مصرف، سپس کم کردن و در مرحله آخر ترک کردن و سم زدایی انجام می شود. مشاوره اعتیاد یکی از اصلی ترین و تاثیر گذار ترین مراحل در فرآیند ترک اعتیاد است و از ابتدای پروسه ترک و حتی قبل از شروع به درمان دارویی می بایست انجام شود و ترجیحا تا رسیدن فرد به نتیجه کامل بهتر است ادامه داشته باشد.
زمانی که کمپ ترک اعتیاد، بابت خدمات ارائه شده هزینه ‌ای از بیمار یا خانواده او دریافت نکند، به عنوان کمپ ترک اعتیاد رایگان یا دولتی شناخته می ‌شود.

 

انواع کمپ های ترک اعتیاد دولتی

مراکز ترک اعتیاد ، برای رسیدن به هدف رهایی انسان از دام اعتیاد. کمپ های ترک اعتیاد را با امکانات مختلفی آماده می کنند تا هر فرد بتواند با توجه به شرایط کمپ و راحتی خود، یکی از آن ها را انتخاب کند و برای ساخت یک زندگی خوب به آنجا مراجعه کند.

 

• کمپ ترک اعتیاد رایگان اجباری

کمپ ترک اعتیاد رایگان اجباری یک نوع از مراکز ترک اعتیاد که در انواع مختلف دولتی خصوصی و رایگان وجود دارند، مراکز اجباری هستند. این مراکز های ترک اعتیاد دولتی برای کنترل بیماری و درمان معتادان متجاهر ساخته شده و به مرکز اعتیاد رایگان معروف هستند. اگر شما قصد ترک به صورت اختیاری داشته باشید، نمی توانید از خدمات این مراکز استفاده کنید.

مطالعه مطلب
ترک کلونازپام

 

• کمپ ترک اعتیاد رایگان اختیاری

این مرکز در کنار مراکز ترک اعتیاد اجباری کار می کنند با این تفاوت که افراد به صورت اختیاری به این مرکز مراجعه می کنند. این مراکز که تحت حمایت خیرین و بهزیستی حمایت می ‌شوند، برای ارائه خدمات خود هزینه ‌ای از بیماران دریافت نمی ‌کنند.

 

• انجمن‌ ها و کنگره‌ ها

یکی دیگر از انواع مرکز ترک اعتیاد دولتی رایگان انجمن ‌ها یا کنگره‌ هایی هستند که به وسیله افراد نجات‌ یافته اداره می‌ شوند. این مراکز برای ارائه خدمات خود، هزینه ‌ای دریافت نمی ‌کنند و از حمایت خیرین کمک می‌ گیرند. اگر تعریف ما از مرکز ترک اعتیاد، جایی باشد که به بیماران خدمات ترک اعتیاد ارائه می‌شود، این کنگره‌ ها نیز می‌توانند در لیست بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان قرار بگیرند.

بررسی تفاوت ترک اعتیاد اجباری و اختیاری

ترک اعتیاد اجباری و تمایلی تفاوت هایی چند باهم دارند. در این راستا، به برخی از مهم ترین تفاوت های ترک اعتیاد اختیاری و اجباری می پردازیم:

• ترک اعتیاد اختیاری کاملا با میل بیمار صورت می گیرد اما در ترک اعتیاد اجباری بیمار میلی به ترک ندارد.
• در ترک اعتیاد اختیاری، بیمار می داند که یک بیماری خطرناک بنام اعتیاد دارد ولی در ترک اعتیاد اجباری بیمار اصلا قبول نمی کند که بیمار است.
• در ترک اعتیاد اختیاری معمولا نتایج درخشان تر و غیر قابل برگشت تر هستند اما در ترک اعتیاد اجباری شرایط کمی سخت تر خواهد شد!
• در ترک اعتیاد به روش اجباری، فرد شرایط سنگینی را به یکباره تحمل می کند اما در ترک اعتیاد به روش اختیاری، پروسه ترک طولانی تر و ساده تر خواهد بود.

مطالعه مطلب
ترک اکسی کدون

 

بهترین کمپ ترک اعتیاد رایگان کجاست؟

خدمات برخی مراکز به صورتی است که اگر بابت بستری شدن به شما هزینه‌ای هم پرداخت کنند، نباید فریب بخورید. ترک نکردن همیشه بهتر است از یک ترک ناموفق. کسی که ترک نکرده، هنوز امید برای رهایی دارد. اما کسی که ترک ناموفق داشته این امید را از دست می‌دهد.
اولین قدم این است که برای ترک اعتیاد ثابت قدم باشید. اگر احساس می‌ کنید وسط راه جا می ‌زنید نمی ‌توان نتیجه خوبی از ترک اعتیاد انتظار داشته باشید. بهتر است زمان دیگری را برای ترک کردن انتخاب کنی.
برای پیدا کردن بهترین مرکز ترک اعتیاد دولتی بهتر است به یک منبع معتبر مانند بهزیستی مراجعه کنید. بهزیستی به طور کامل با مراکز ترک اعتیاد مجاز در ارتباط است و از شرایط هزینه‌ های آن ‌ها مطلع است. شما می ‌توانید با یک مراجعه کوتاه یا تماس ، لیست کمپ ترک اعتیاد دولتی و رایگان شهر خود را استعلام کنید و سپس با توجه به ویژگی‌ هایشان بهترین کمپ را انتخاب کنید.

همه باهم، برای جامعه ای پاک

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک اعتیاد و مشاوره درمان اعتیاد با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن

مشاوره رایگان ترک متادون ترک شیشه ترک لورازپام ترک هروئین ترک کوکائین

کافیست اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل کنند