بهترین روانشناس ترک اعتیاد

شناخت بهترین روانشناس ترک اعتیاد

اشتراک بذار برای عزیزت ...

5/5 - (1 امتیاز)

بهترین روانشناس ترک اعتیاد

از نظر شما بهترین روانشناس ترک اعتیاد و حرفه‌ای باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ در واقع وجود یک روانشناس متخصص و دلسوز چه نقشی در بهبود روندمعرفی کمپ ترک اعتیاد درمان بیماران دارد؟ آیا اصلاً وجود روانشناس برای ترک اعتیاد اهمیت دارد؟  مفهومی در روانشناسی به نام همدلی وجود دارد.

منظور از همدلی این است که فرد بتواند خود را درجای بیمار بگذارد تا بتواند تمامی احساسات او را به خوبی درک نماید. روانشناس باید بتواند از منظر بیمار به قضایا نگاه کند. این باعث می شود تا به بتواند موضوع را درک نماید.

زمانی که یک فرد دچار بیماری اعتیاد می شود، اطرافیان فرد باید بتوانند به رفتارهای خودشان نسبت بیمار توجه داشته باشند، این موضوع از نظر روانشناسی ترک اعتیاد بسیار حائز اهمیت است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مثال هایی در این رابطه برای شما بزنیم.

 

بهترین روانشناس ترک اعتیاد در تهران

 

مثال هایی در مورد ترک عادات

شما در اطرافیان خود چند نفر را میشناسید که قصد داشته است ورزش را شروع نمایند. آنها تنها چند هفته کمتر شروع به ورزش کردند اما در نهایت آن را ادامه ندادند. افرادی را در نظر بگیرید که دارای اضافه وزن هستند آنها بارها تلاش کردند تا رژیم غذایی و ورزش خود را شروع کنند.

اما در عین حال بعد از یک الی دو هفته دوباره پس از رژیم برداشتند و وزن قبلی خود بازگشتند. این مثال ها را برای شما زده ایم تا متوجه شوید که این افرادی که تصمیم به کاهش وزن و یا ورزش گرفته اند، ساختار های مغزی کاملاً سالمی دارند، اما با این حال پس از مدت زمانی دست از تلاش خود بر میدارد.

شما باید بدانید که فرد بیمار علاوه بر مشکلات جسمی که برای او پیش می آید، ساختارهای مغزی کاملاً سالمی هم ندارد. در افراد معتاد هم دقیقاً همینطور است. آنها در تلاش هستند تا مصرف مواد مخدر را کنار بگذارند و به نوعی ترک کنند.

ممکن است آنها حتی برای چند روز اقدام به ترک نمایند، اما پس از گذشت چند روز مجددا به رفتار قبلی خود که مصرف موادمخدر است روی می‌آورند. همه ما می‌دانیم که موضوع اعتیاد بسیار سخت تر و چالش برانگیز تر از فعالیت هایی است که برای شما مثال زده ایم. به طور کلی ترک اعتیاد خیلی سخت تر از ترک و یا انجام کارهایی است که افراد عادی تمایل به انجام آن دارند.

این سختی و دشواری در ترک اعتیاد هم به علت افزایش بیش از حد هورمون های لذت بخش مانند دوپامین است. هنگام مصرف مواد مخدر این هورمون در بدن بیمار ترشح می شود. تمامی این موارد باید برای بیماران توضیح داده شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید اطلاعاتی در مورد بهترین روانشناس ترک اعتیاد به شما بدهیم.

 

پرهیز از سرزنش کردن فرد بیمار

بهترین پزشکان ترک اعتیاد معتقد هستند که فرد بیمار را درک کنید و سرزنش کردن آنها بپرهیزند. آنها نباید فرد بیمار را به علت لغزش و یا عدم موفقیت سرزنش نمایند. زمانی که تصمیم به گرفتن رژیم می گیرید اما متاسفانه موفق نمی شوید. در این حالت از اطرافیان تنها نباید شما را سرزنش کنند بلکه باید انرژی مثبت هم به شما بدهند.

مطالعه مطلب
عوارض مصرف حشیش

آنها باید بگویند که هیچ اشکالی ندارد که اگر موفق به کاهش وزن نشده اید، اما قطعاً با تلاش دوباره موفق خواهید شد. این موضوع همان همدلی و درک طرف مقابل است.

در مقابل فرد معتاد هم باید چنین عکس العملی داشت. باید سعی کنید که انرژی مثبت بر روحیه بهتری به آنها بدهید تا دست از تلاش بر ندارند. متاسفانه این موارد در مواجهه با افراد بیمار صورت نمی‌گیرد. چرا باید به جای تشویق به ادامه رفتار سالم فرد بیمار را سرزنش کرد؟

قطعا این رفتارها به شدت مخرب هستند. پس در کل نباید بیمار مصرف کننده مواد را به علت لغزش مصرف مجدد و … سرزنش کرد. بلکه باید با صرف وقت و عدم سرزنش و ایجاد همدلی او را درک کرد. فرصت دوباره به فرد بیمار داد.

 

مناسب ترین روانشناس ترک اعتیاد

نوع ارتباط با فرزندی که دچار بیماری اعتیاد شده است!

اگر شما با بهترین روانشناس ترک اعتیاد در رابطه با فرزندی که دچار بیماری اعتیاد شده است، مشاوره داشته باشید، مشاوره به شما توصیه می کند که والدین حتما باید مواردی را در این رابطه رعایت نمایند.

البته باید بدانید که این نکات به صورت کلی هستند و برای هر فرد با فرد دیگری تفاوت دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این نکات بپردازیم.

 

  • صحبت نکردن در مورد مصرف مواد مخدر

والدین باید از این موضوع آگاه باشند که با فرزندی که تحت تاثیر مواد مخدر است، برخورد نامناسبی نداشته باشند. آنها باید صبر کنند و سپس با ملایمت و آرامی در مورد این موضوع صحبت نمایند. البته بهترین راهکار این است که از مشاورین ترک اعتیاد که تجربه خوبی دارند در این زمینه کمک بگیرند.

 

  • درک بیشتر

هنگام صحبت کردن خود باید از جملاتی استفاده نمایند که فرزند متوجه شود که درک می شود. در واقع موضوع همدلی باید ایجاد شود. در این زمینه پرخاشگری با فرد بیمار به هیچ عنوان نتایج مثبتی نخواهد داشت. زیرا دیگر برای انجام این گونه کارها دیر شده است.

بهترین راهکار در این زمان، درک بیمار است. بیمار باید احساس امنیت داشته باشد، متوجه شود که با حمایت های خانواده می‌تواند پروسه درمان را به راحتی پشت سر بگذارد.

در غیر این صورت فرد بیمار به هیچ عنوان تن به ترک اعتیاد نخواهد داد. این در حالی است که حتی ممکن است مصرف آن روز به روز بیشتر شود.

به همین علت توصیه می شود که در چنین مواقعی به درک بیشتر عزیزان خود بپردازید  و آنها را در پروسه ترک اعتیاد همیاری نمایید.

 

  • پرهیز از طعنه زدن

به هیچ عنوان به فرزندان خود در این مواقع طعنه نزنید. زیرا شما با این نوع عملکرد قطعاً احساس امنیت را از او خواهید گرفت.

  • حمایت کردن والدین

والدین باید نسبت به فرزند بیمار خود حمایت کننده باشند. آنها باید به واسطه بهترین دکتر روانشناس ترک اعتیاد این موضوع را به فرزند خود آموزش دهند که چطور قدرت نه گفتن به مواد را پیدا کند.

در این راستا فرزند احساس امنیت بیشتری خواهد داشت. در نتیجه در رابطه با موضوعاتی مانند ترک اعتیاد منطقی تر فکر می کند.

مطالعه مطلب
ترک اکسی کدون

در واقع در این زمان، والدین به هیچ عنوان نباید با فرزند خود لجبازی نمایند. وارد شدن از راه دوستی و کمک به فرزندان بیش از هر چیز اهمیت دارد.

 

 

بهترین روانشناس ترک اعتیا ددر کمپ آجودانیه

نشانه های اعتیاد در فرزندان چیست؟

در ادامه به دنبال بررسی نشانه های اعتیاد در فرزندان بپردازیم. البته بهتر است قبل از هرگونه صحبتی با افراد دیگر با بهترین روانشناس ترک اعتیاد در این مورد مشاوره داشته باشید.

گوشه گیری و انزوا، خستگی، تغییر در حالت چشم، رعایت نکردن بهداشت شخصی، رفتارهای خشونت آمیز، کاهش ارتباط با افراد دیگر خانواده، افت تحصیلی، بی علاقگی نسبت به سرگرمی ها و ورزش های مختلف، چرت زدن، لاغر شدن و … علائم اعتیاد در فرزندان هستند.

 

 

روش ترک اعتیاد در کمپ آجودانیه

همانطور که میدانید بهترین روش برای ترک اعتیاد، مراجعه به کلینیک و کمپ‌های ترک اعتیاد معتبر است.

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه یکی از کمپ های بسیار معتبر و وی آی پی در سطح تهران است. این کمپ دارای امکانات رفاهی بسیار خوبی برای بیماران است. به طوری که بیماران احساس نمی کنند که در در مکان دیگری است.

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه حتی از خانه بیماران هم برای ترک بهتر است. برای هر فرد یک متخصص، روانشناس، روان درمان، پرستار و … به صورت جداگانه مشخص می گردد. در هر ساعتی از شبانه روز این متخصصین در اختیار فرد بیمار هستند و هیچ گونه مشکلی به وجود نمی آید.

همانطور که می دانید فردی که به بیماری اعتیاد دچار می شود، علاوه بر جسم او، روح و روان هم دچار آسیب می‌شود. به همین علت حتما توصیه می‌شود که بیماران در کلینیک ها و کمپ های ترک اعتیاد در پروسه درمان خود را بگذرانند.

در این صورت آنها با مشاورین هم در ارتباط هستند و بعد از ترک اعتیاد دیگر دوباره تمایل به مصرف مواد مخدر نخواهند داشت. در ادامه با کمپ آجودانیه همراه باشید تا به بررسی نقش روانشناس در ترک اعتیاد بپردازیم.

 

 

بررسی نقش روانشناس در ترک اعتیاد

این روزها نقش روانشناس را در ترک اعتیاد نمی‌توان نادیده گرفت. در واقع برای اینکه بتوان به ترک اعتیاد افراد کمک کرد، حتما باید در کنار پروژه های مختلف مانند سم زدایی باید از روان درمانی بعد از آن هم استفاده کرد.

این روز ها اعتیاد به مواد مخدر یکی از بحران های بسیار جدی است و به نوعی می‌توان آن را غم انگیز ترین معضلات جوامع امروزی دانست. بسیاری از افراد معتقد هستند که می‌توانند پروسه درمان و ترک اعتیاد را در منازل خود را با موفقیت به انجام برسانند.

اما باید بدانید که این کار کاملا اشتباه است و حتی گاهی ممکن است خطرات جبران ناپذیری داشته باشد. روانشناسان، روان درمانان و … باید در طول پروسه درمان همراه فرد بیمار باشند و به او در این راستا کمک نمایند.

در این صورت فرد رهایی از دام اعتیاد و ترک آن دیگر به سراغ مصرف مواد مخدر نخواهند رفت. در واقع روانشناسان کمک می کند تا بیمار بتواند روح آسیب دیده خود را هم درمان نماید.

 

 

مطالعه مطلب
کمپ ترک اعتیاد بانوان در سطح تهران و شهرستان ها

بهترین دکتر متخصص ترک اعتیاد در تهران

پزشکان و متخصصان زیادی در حوزه ترک اعتیاد فعالیت دارند. آنها در تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن بیماران را از دام اعتیاد نجات دهند. نکته قابل توجه این است که شما حتما باید در انتخاب کمپ ترک اعتیاد خود و یا عزیزان خود حساسیت به خرج دهید.

در واقع هرچه کمپ ترک اعتیاد انتخابی شما معتبرتر باشد، به همان میزان از پزشکان و متخصصان بهتری بهره مند خواهید شد.

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه از آن دسته از کمپ های ترک اعتیاد وی آی پی در سطح تهران است که با بهره گیری از بهترین پزشکان متخصص ترک اعتیاد در تهران و چندین سال سابقه موفق فعالیت خود را ادامه می دهد.

 

بهترین دکتر متخصص ترک اعتیاد در تهران به گونه ای عمل می کند که بیماران به طور کاملاً ریشه‌ای درمان شوند. نکته قابل توجه این است که اگر درمان اعتیاد به صورت ریشه ای انجام نشود، فرد بیمار حتی پس از بهبودی و گذراندن پروسه درمان، بازهم امکان دارد که به سمت مصرف مواد مخدر روی بیاورد.

اما زمانی که درمان کاملاً ریشه انجام شود به این صورت که روح و روان و جسم فرد همزمان درمان شود، امکان مصرف مجدد فرد بیمار بسیار کمتر است.

در این راستا بهره گیری از مشاوره های دکتر متخصص ترک اعتیاد بسیار اهمیت دارد. در ادامه با کمپ آجودانیه همراه باشید تا اطلاعات در مورد حقوق روانشناس در مرکز ترک اعتیاد به شما بدهیم.

آشنایی با بهترین روانشناس

 

حقوق روانشناس در مرکز ترک اعتیاد

این روزها حقوق روانشناسان مراکز ترک اعتیاد در کشور موضوع مسئله ساز شده است.

در واقع روانشناسان بدون هیچگونه اعتراضی به قبول شرایط کاری با حقوق پایین پرداخته اند. در برخی از مراکز ترک اعتیاد حقوق روانشناسان بسیار پایین است. در صورتی که زحمات آنها برای مشاوره و ترک اعتیاد بیماران بسیار زیاد است.

آنها باید چالش‌های بسیار زیادی را انجام دهند تا در نهایت به موفقیت در کار خود برسند.

اگر آنها مشاوره و وقت و زمان و انرژی خود را در سازمانهای دیگری بگذارند، قطعاً حقوق دریافتی قابل توجهی خواهند داشت.  اما برخی از آنها به طور کاملاً دلسوزانه در مراکز ترک اعتیاد فعالیت می کنند.

 

 

معرفی کمپ ترک اعتیاد آجودانیه

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه یکی از کمپ های بسیار معتبر با امکانات رفاهی کامل در سطح تهران است. شما می‌توانید با خیال راحت این کمپ معتبر با سابقه کاری بالا را انتخاب نمایید.

مشاورین، متخصصین و روانشناسان بسیار حرفه ای و کاربلد در این مجموعه فعالیت دارند. برای کسب هر نوع اطلاعاتی وارد سایت مجموعه کمپ ترک اعتیاد آجودانیه شوید. با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید تا مشاوره های لازم را به شما بدهند.

کمپ ترک اعتیاد آجودانیه در سطح تهران با قرار گیری در یکی از بهترین منطقه های تهران، از آب و هوای بسیار خوبی هم برخوردار است. افراد در کمترین زمان ممکن و با بهترین امکانات تحت نظر متخصصین حوزه درمان خود را در این مجموعه می گذرانند.

امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات خوب و مفیدی در مورد بهترین روانشناس ترک اعتیاد در سطح تهران به دست آورده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فهرست مطالب

پذیرش اورژانسی و ارائه خدمات در این مرکز به صورت 24 ساعته می باشد و تیم درمان و پذیرش کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه در هر ساعتی از شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران و خانواده هایشان می باشند.

دوست داری از اعتیاد نجاتش بدی؟

همین حالا با ما تماس بگیر...
به بالای صفحه بردن