بررسی ترک کاری جوانا در کمپ آجودانیه

ترک ماری جوانا در مرکز کمپ ترک اعتیاد آجودانیه

5/5 - (2 امتیاز)

اطلاعاتی در مورد ماری جوانا

ماری جوانا هم یکی دیگر از انواع مواد مخدر است که متاسفانه این روزها توسط بسیاری از افراد مصرف می‌شود. بهترین و سریعترین روش درمان ترک ماری جوانا درمان به واسطه بستری در کمپ ترک اعتیاد و کلینیک های ترک اعتیاد است، زیرا ترک مواد مخدر باید به صورت ریشه ای و تحت روانپزشک، روانشناس و … انجام شود.در واقع همزمان با درمان جسمانی، روان درمانی هم باید صورت بگیرد.

حتما برای شما هم سوال است که چه مدت زمان طول میکشد تا ترک ماری جوانا به طور کامل صورت بگیرد؟ در واقع مدت زمان مشخصی را برای هر فردی نمی‌توان در نظر گرفت، زیرا پارامترهای مختلفی مانند دوز و مدت زمان مصرف و شرایط مصرف کننده و … همگی در مدت زمان ترک موثر هستند.

پزشک متخصص باید تمامی این موارد را به طور کامل در معاینات خود در نظر بگیرد. توجه داشته باشید که درمان حتماً باید در مراکز بسیار خوب و معتبر انجام شود. به این صورت خیال شما راحت تر خواهد بود که ترک مواد مخدر به صورت ریشه ای انجام می پذیرد. کمپ ترک اعتیاد آجودانیه یکی از کمپ های بسیار معتبر با دارا بودن تیم تخصصی است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و مفیدی در مورد ترک ماری جوانا به شما بدهیم.

چگونگی ترک ماری جوانا

آیا ماری جوانا اعتیاد آور است؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ماریجوانا ماده اعتیادآور نیست، اما باید بدانید که حدود ۳۰ درصد از افرادی که شروع به مصرف ماریجوانا می کنند در نهایت به آن اعتیاد پیدا می کنند. حال اگر از همان دوران نوجوانی شروع به مصرف ماری جوانا کنند، قطعا اعتیاد آن فرد به این نوع ماده ۷ برابر بیشتر می شود.

برخی از افراد ماریجوانا را از طریق سیگار برخی دیگر هم از طریق بلعیدن شروع به مصرف آن می‌کنند. در این نوع افراد قطعاً بعد از گذشت مدت زمانی که بدن آنها نسبت به ماری جوانا تحمل ایجاد می کند. این بدین معنی است که آنها برای تجربه اثرات مشابه نیاز به مصرف دوز بیشتری از ماری جوانا پیدا می کنند.

مطالعه مطلب
عوارض مصرف استروئید ها + موثر ترین روش برای ترک استروئید ها

در صورت ادامه یافتن، مصرف زیاد پیش می آید. حتما برای شما هم سوال است که چه زمانی اعتیاد به وجود می آید. در واقع باید بدانید که زمانی که بدن از لحاظ جسمی به یک نوع ماده و یا چند نوع ماده مخدر وابستگی پیدا کند و تمایل شدیدی برای مصرف ایجاد شود، اعتیاد به وجود می آید. در این حالت فرد متوجه می‌شود که برای ادامه زندگی نیاز به مصرف آن ماده دارد.  قطعاً شخص مصرف کننده در این حالت متوجه اثرات سوء و منفی آن ماده است، اما با تمامی این موارد تمایل به مصرف پیدا می کند. در ادامه به بررسی تاثیرات مصرف و اعتیاد به ماری جوانا می‌پردازیم.

آشنایی با تاثیرات اعتیاد به ماری جوانا

ممکن است ماری جوانا به اندازه دیگر مواد مخدر خطرناک نباشد، اما قطعاً عوارضی به همراه دارد. این ماده می‌تواند مانند دیگر مواد مخدر اعتیاد شدید در افراد ایجاد کند. در ادامه به بررسی عوارض اعتیاد به ماری جوانا می‌پردازیم.

  • کاهش انرژی همراه با خستگی
  • استرس و اضطراب
  • افزایش ضربان قلب
  • افزایش احتمال حمله قلبی
  • خطر ابتلا به سرطان ریه
  • نقص ذهنی

حتی افراد بعد از ترک ماری جوانا هم ممکن است علائم ترک را تجربه کنند که از جمله آنها می توان به افسردگی، تعریق بیش از حد، کاهش اشتها، استرس و اضطراب اشاره کرد. توجه داشته باشید که اگر به صورت یکباره و ناگهانی ترک ماری جوانا انجام شود، ممکن است هر کدام از این علائم با شدت بسیار بیشتری پدیدار شوند.

این موارد که برای شما توضیح داده ایم، تنها بخشی از علائم و اثرات مصرف ماری جوانا هستند.  بلکه برخی از افراد ممکن است طیف وسیع تری از بیماری های روانی و جسمی را تجربه کنند. به همین علت توصیه می شود که حتما برای ترک ماری جوانا به مرکز ترک اعتیاد آجودانیه یک مرکز فوق تخصصی و پیشرفته است مراجعه کنید. پروسه درمان در این مرکز تحت نظر بهترین متخصصان و روانپزشکان صورت می گیرد.

عوارض سوء مصرف ماری جوانا

 بررسی مصرف ماری جوانا و دیگر مواد مخدر

معمولا افرادی که مصرف کننده حشیش هستند، معمولاً در مراسم هایی مانند مهمانی این نوع ماده را با مواد دیگر ترکیب می کنند. برخی از این مواد بسیار خطرناک هستند. در ادامه به بررسی برخی از تداخلات رایج دارویی ماریجوانا می پردازیم.

  • داروهای ضد پلاکت و یا ضد التهاب

توجه داشته باشید که ترکیب ماری‌جوانا با این نوع داروها مانند کومادین، ادویل، موترین، پلاویکس و قرص الو ممکن است خطر خونریزی بسیار زیاد را در فرد افزایش دهد. به طور کلی ماریجوانا باعث اختلال در مهارتهای حرکتی در فرد می شود. در نتیجه فرد در اثر مصرف آن آسیب زیادی به خود وارد می کند. گاهی خونریزی ممکن است به قدر زیاد باشد که قابل کنترل نبباشد.

  • مصرف ماریجوانا و داروهای دیابت و یا انسولین

به احتمال زیاد ماریجوانا میزان قند خون را هم تحت تاثیر قرار می دهد. به همین علت این ماده مخدر برای بیماران دیابتی که انسولین مصرف می کنند بسیار خطرناک است. زیرا همان طور که می دانید افزایش و یا افت قند خون می‌تواند کشنده باشد.

مطالعه مطلب
عوارض مصرف حشیش

اگر انسولین و ماری جوانا تحت نظر پزشک تجویز شده باشد حتما باید تحت نظر همان پزشک هم مصرف شود تا به این شیوه میزان قند خون هم کنترل شود.  قطعاً میزان دوز این مواد تحت نظر پزشک تعیین می شود.

ماری جوانا چیست؟

جالب است بدانید که در ایالات متحده پس از مصرف الکل، ماری جوانا بیشترین ماده روانگردان مورد استفاده شده توسط جوانان است. شایع ترین نوع روش مصرف این ماده هم مخلوط شدن برگ های خشک گیاه ماری جوانا به داخل سیگار و کشیدن آن است. در واقع افراد با مصرف ماریجوانا به واسطه سیگار آرامش و سرخوشی به دست می آورند. یک نوع تغییر در احساس، درک زمان، حافظه و مهارت های حرکتی در فرد ایجاد می‌شود.

گاهی ممکن است سوء مصرف ماری جوانا در فرد به وجود بیاید زیرا این ماده حاوی دلتا_9_ تتراهیدروکانابینول است. این ماده علاوه بر اثرات دیگری که ایجاد می کند، حالت سرخوشی هم به وجود می آورد.  ماری جوانا از گیاه ساتیوا به دست می آید که شامل برگ ها، گل ها، ساقه ها و دانه های خشک است. به طور کلی نام های مستعار بسیار زیادی  برای ماری جوانا وجود دارد. این نام های مستعار برای این ماده گذاشته شده است تا مصرف کنندگان و فروشندگان گرفتار پلیس نشوند و به راحتی از این هزینه ها استفاده کنند.

هرچه مصرف ماریجوانا طولانی تر شود، ترک ماری جوانا هم بسیار سخت خواهد شد. نام های علف هرز، گلدان، غنچه و …. برای ماری جوانا گذاشته شده است. در برخی از مناطق ایالات متحده مصرف ماری جوانا قانونی شده است و این موضوع بحث و جدال سیاسی در مورد این ماده مخدر به وجود آورده است.

بررسی شکل ظاهری ماری جوانا

 نگاهی به شکل ظاهری ماری جوانا

ماری جوانا خشک از رنگهای سبز تا قهوه ای شبیه به انبوهی از خزه است. دبس نام های خیابانی ماریجوانا است. تفاوت هایی در آنها وجود دارد و این تفاوت ها در نوع آثاری است که مهار می کند. نوع مایع هم معمولاً روغن هش و یا روغن عسل است، معمولاً شبیه انواع دیگر روغن ها هستند.

مطالعه مطلب
ترک ریتالین

به طور کلی باید بدانید که هیچ نوع تفاوتی ندارد که ماریجوانا مصرفی سبز رنگ و یا قهوه ای رنگ باشد. عوارض روانی و جسمانی بسیار زیادی به همراه مصرف ماری جوانا به وجود می آید. توجه داشته باشید که ترک ماری جوانا به هیچ عنوان نباید به صورت خودسرانه انجام شود. برای ترک ماری جوانا حتما به مراکز معتبر مانند کمپ ترک اعتیاد آجودانیه مراجعه کنید تا پروسه درمان شما تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی حرفه‌ای انجام شود.

 مدت ماندگاری ماریجوانا در بدن

ماده اصلی ماری جوانا که همان THC است، اثرات آن بعد از چند ساعت از مصرف از بین می رود. اما گاهی هم ممکن است اثرات طولانی مدت تری هم داشته باشد که تا هفته ها در بدن فرد باید بماند. حتی در ادرار فرد هم ممکن است حدود ۳۰ تا ۴۵ روز ماریجوانا قابل تشخیص باشد. از طریق آزمایش خون هم  به مدت ۶۰ تا ۷۵ روز قابل تشخیص است. در آزمایشهایی مانند آزمایش فولیکول مو تا ۹۰ روز قابل تشخیص است.

به طور کلی باید بدانید که راهکار دقیق برای آگاهی از مدت زمان ماندگاری THC در بدن به واسطه انجام آزمایش دارویی وجود ندارد.  وامل متعددی وجود دارند که بر میزان ماندگاری ماری جوانا در بدن تاثیر گذار هستند .

 چگونگی تشخیص مصرف ماریجوانا در افراد

به طور کلی تشخیص اینکه آیا فردی ماریجوانا مصرف کرده است یا خیر کمی دشوار است می توانیم به رایج ترین علائمی که فرد در زمان مصرف ماری جوانا دچار می شود اشاره کنیم. معمولاً چشم‌های افرادی که ماریجوانا مصرف می کنند بسیار قرمز به رنگ خون است. خنده های آنها غیر قابل کنترل است. افزایش اشتها در شیرینی‌جات از علائم دیگر مصرف ماری جوانا است.

توجه داشته باشید که ماریجوانا بوی بسیار شدیدی هم دارد. از بین بردن بوی آن هم کار آسانی نیست. بسیاری از افراد هم بوی ماریجوانا را شبیه به بوی اسکانک تشبیه کرده‌اند. پس از مصرف ماری جوانا توسط سیگار این بو به لباس، ملافه، مبلمان و دیگر موارد هم منتقل می شود.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد ترک ماری جوانا بدست آورده باشید.

همه باهم، برای جامعه ای پاک

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک اعتیاد و مشاوره درمان اعتیاد با ما تماس بگیرید : 02122564464

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن

مشاوره رایگان ترک متادون ترک شیشه ترک لورازپام ترک هروئین ترک کوکائین

کافیست اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل کنند