خدمات روانشناسی عاملی ضروری برای ترک اعتیاد بیماران

خدمات روانشناسی کمپ آجودانیه

اشتراک بذار برای عزیزت ...

5/5 - (11 امتیاز)

بررسی خدمات روانشناسی

در این مقاله می خواهیم بدانیم که به چه علت افراد دچار اعتیاد می شوند؟ باید بدانید که عوامل متعددی وجود دارد که اعتیاد به مواد اعتیاد آور شروع می شود. برای اینکه درمان اصولی انجام شود، حتماً باید با این عوامل آشنا شوید. در واقع به همین علت است که توصیه می شود حتماً از روانشناس و مشاورین در مراحل درمان اعتیاد، کمک گرفته شود.

مراکز ترک اعتیاد بسیار زیادی وجود دارند که هر کدام به نوعی با توجه به خدمات روانشناسی حرفه‌ای عمل می‌کنند. اگر شما هم می خواهید بدانید که  مرکز ترک اعتیاد انتخابی شما مناسب است یا خیر، حتماً در مرحله اول از حضور روانشناسان در آن مرکز اطمینان حاصل کنید. در واقع باید بدانید که روانشناسان نقش بسیار موثری در ترک اعتیادخواهند داشت. آنها به بیماران  کمک می‌کنند تا با شرح علائم و وضعیت خود را به طور کامل توضیح دهند تا بدین وسیله بتوانند از بسیاری از علائم و عوارض جلوگیری به عمل آورند.

بیماران حتماً باید به طور دقیق و مستمر با روانشناس و روانپزشک ترک اعتیاد در ارتباط باشند تا تمامی حالات روحی آنها مورد بررسی قرار بگیرد. در این صورت تمامی علائم آنها در پرونده ثبت می گردد و اقدامات درمانی در ارتباط با از بین رفتن علائم ترک و ناراحتی های جسمانی و روانی برای بیماران شروع می شود.

بررسی خدمات روانشناسی در ترک اعتیاد

 

 

 مشکلات و خدمات روانشناسی برای افرادی که به مواد اعتیاد آور، اعتیاد دارند!

توجه داشته باشید که اعتیاد نوعی بیماری تلقی می شود که می تواند نشاط و شادابی را از فرد مبتلا بگیرد در نتیجه انواع مشکلات روانشناختی برای آن فرد به وجود می آید. به طور کلی باید بدانید که ناهنجاری های روحی و جسمی بسیار گسترده‌ای مبتلایان را را تهدید می کند.

مطالعه مطلب
ترک کوکائین

این عوارض می‌تواند تا حدی شدید باشد که در نهایت منجر به مرگ شود. به همین علت توصیه می شود تا حتما در کنار تمامی موارد ترک اعتیاد به درمان و خدمات روانشناسی هم پرداخته شود. همان طور که می‌دانید اعتیاد علاوه بر اینکه خود فرد را گرفتار می‌کند حتی اطرافیان  آن فرد را هم آزار می دهد در نتیجه بسیاری از مشکلات خانوادگی به وجود می آید.

در واقع باید بدانید که ترک اعتیاد مسئله‌ای است که حتماً باید تحت نظر بهترین مراکز ترک اعتیاد انجام شود تا تمامی خدمات تخصصی برای مبتلایان اعمال شود.

 

 درمان روانشناختی معجزه‌ای برای ترک اعتیاد  

بحث بسیار مهم و ضروری در ترک اعتیاد، مرتبط با درمان روانشناختی است. نتایج بررسی های علمی نشان می‌دهد که این بیماری علاوه بر جسم حتی روح و روان افراد مبتلا را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

با توجه به این توضیحات متوجه می‌شویم که درمان اعتیاد مسئله کاملاً پیچیده است که اگر سریعتر اقدام به ترک و درمان انجام نشود می تواند تهدید بسیار بزرگ برای فرد و حتی جامعه باشد. نکته قابل توجه این است که روانشناسی اعتیاد برای رفع عوارض روحی مبتلایان کاربرد دارد.

به طور کلی باید بدانید که اعتیاد همان مسئله ناگواری است که بسیاری از جوانان را تهدید می کند. متاسفانه در حال حاضر مواد مخدر صنعتی بسیار گسترش پیدا کرده اند و این موضوع باعث شده است تا افراد بسیار زیادی درگیر آن شوند.

این روزها سن اعتیاد بسیار پایین آمده است و متاسفانه حتی در میان افراد تحصیل کرده هم شاهد این موضوع هستیم.

مطالعه مطلب
خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد

             

آشنایی با کمپ آجودانیه

کمپ آجودانیه یکی از کمپ های بسیار معتبر  است که بسیاری از مبتلایان در این کمپ درمان شده‌اند. ارائه برنامه ریزی دقیق و درمانهای تکمیلی اعم از درمان روانشناسی و روانشناختی در این کمپ انجام می شود.

ترک اعتیاد کمپ آجودانیه با چندین سال سابقه موفق توانسته است افراد زیادی را دوباره به زندگی بازگرداند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری درمورد خدمات روانشناسی در مرکز ترک اعتیاد خصوصی آجودانیه به شما خواهیم داد.

 خدمات روانشتاسی اعتیاد

 

خدمات روانشناسی در کمپ آجودانیه

 • خانواده درمانی
 • گروه درمانی
 • بررسی روان درمانی فردی
 • انجام تست های مختلف و روانشناختی و روانکاری
 • بررسی کلی نشانه های اعتیاد
 • اجبار برای افزایش تعداد دفعات مصرف
 • انجام رفتارهای بسیار پرخطر در هنگام مصرف
 • انجام هر کاری اعم از سرقت برای تهیه مواد
 • تمایل به ادامه مصرف بدون در نظر گرفتن مشکلات روانشناختی و جسمی
 • هزینه کردن برای مواد به هر قیمتی
 •  احساس اجبار برای مصرف بیشتر

 

مشاوره اعتیاد و خدمات روانشناسی برای مبتلایان 

مشاوره اعتیاد موضوعی است که حتماً تمامی مبتلایانی که قصد ترک اعتیاد دارند، حتما برای آنها ضرورت دارد. این مشاوره‌ها باعث می شود تا بیمار در درجه اول قبول کند که دچار یک بیماری شده است. نکته قابل توجه این است که تمامی این جلسات مشاوره به صورت فردی ارائه می‌شود و برنامه درمانی و خدمات روانشناسی کاملا مشخصی در مرکز ترک اعتیاد آجودانیه برای افراد در نظر گرفته می شود.

توجه به درمان روانشناختی در این مرکز حائز اهمیت است. برنامه های درمانی با توجه به وضعیت سلامتی هر فردی متفاوت است و در نهایت باعث ایجاد عادت های مفید و سبک زندگی سالم بعد از ترخیص بیماران خواهد شد.

مطالعه مطلب
کمپ ترک اعتیاد بانوان در سطح تهران و شهرستان ها

 

ویژگی های روانشناختی مشترک بیماران اعتیاد

برخی از رفتارهای بیماران اعتیاد بنا به دلایل کاملا مشخصی مانند فشارهای محیطی و اجتماعی شبیه به یکدیگر هستند. در نتیجه شناخت کامل این ویژگی های شخصیتی باعث می شود تا وضعیت بیمار به طور راحت تر بهبود پیدا کند. در ادامه این مقاله به برخی از این خصوصیات اشاره می کنیم.

 • درماندگی اختلالات شدید هیجانی
 • عدم مسئولیت پذیری در زندگی
 • مکانیزم روانی در بیماران
 • عزت نفس و اعتماد به نفس بسیار پایین

 

علت گرفتار شدن افراد به مواد مخدر

به طور کلی نمی توان گفت که تمامی مبتلایان به علت مشخص و یکسانی روی به مواد مخدر می آورند. اگر از ۱۰ نفر از مبتلایان در مورد اعتیاد آنها به مواد مخدر سوال کنید، ممکن است هر ۱۰ نفر پاسخ های متفاوتی به شما بدهند. برخی از آنها تصور می کردند که با مصرف این مواد انرژی وشادابی بیشتری خواهند داشت.

برخی دیگر به دنبال بیدار ماندن در شبانه روز برای آمادگی خود برای تحصیل بوده‌اند. اما با گذشت زمان تمامی این افراد متوجه شدند که نه تنها تصور آنها درست نبوده است بلکه دچار یک بیماری بسیار خطرناک شدند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی در مورد خدمات روانشناسی در کمپ ترک اعتیاد آجودانیه و انتخاب پزشک برای ترک اعتیاد به دست آورده باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

فهرست مطالب

پذیرش اورژانسی و ارائه خدمات در این مرکز به صورت 24 ساعته می باشد و تیم درمان و پذیرش کلینیک ترک اعتیاد آجودانیه در هر ساعتی از شبانه روز آماده خدمت رسانی به بیماران و خانواده هایشان می باشند.

دوست داری از اعتیاد نجاتش بدی؟

همین حالا با ما تماس بگیر...
به بالای صفحه بردن